Legendární útočník Milan Nový českým hokejistům na OH věří

Hokejový turnaj na zimních olympijských hrách začne v ruském Soči za 14 dnů. Většina odborníků českému týmu příliš nevěří. Do téhle kategorie ale rozhodně nepatří nejlepší střelec historie českého hokeje Milan Nový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Nový s plaketou potvrzující světovou extratřídu - Síň slávy. | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Legendární útočník získal s československým týmem olympijské stříbro v Innsbrucku 1976. A šanci na zisk cenného kovu vidí také u současného výběru.

„Myslím, že jsme v dobré situaci. Podle mě máme dobrý tým a nikdo s námi nepočítá. Máme výborné gólmany a potřebujeme trošku štěstí. Patříme prostě k šesti týmům, které můžou udělat medaili,“ prohlásil Milan Nový.

Mužstvo je podle něj dobře poskládané. „Máme skvělé hráče, jako je Jarda Jágr, Petr Nedvěd hrál výborně. Máme i mladé hráče, střední generaci. Šance je dobrá, kluci zabojují. Ale turnaj bude samozřejmě těžký.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Legendární útočník Milan Nový českým hokejistům na OH věří

Milan Nový si myslí, že na zlatou medaili může pomýšlet v Soči především Rusko, a pak také Švédsko s Finskem. Na rozdíl od mnohých nevěří, že olympijský triumf získá některý ze zámořských celků.

„Většinou vyhrávají v poslední době evropské země. Nevýhodou bude pro Spojené státy i Kanadu velké hřiště. Ale hráče posílají mladé a velmi dobré. I tak bych se přikláněl k tomu, že olympijský vítěz bude evropské mužstvo,“ řekl Milan Nový.

To ale neznamená, že by se právě některý ze zámořských hokejistů neměl stát největší hvězdou zápasu. Pozornost bude bezesporu upřena především na Sidneyho Crosbyho, který by měl být tahounem Kanady.

„Má výbornou sezonu, je to skvělý hokejista. Ale může zahrát výborně Malkin, Ovečkin dává spoustu gólů ve Washingtonu. Jsou tam Švédové a Finové, Jardovi (Jágrovi) se daří v New Jersey v bodování. Není to jednoznačné, ale Crosby bude patřit v bodování k nejlepším,“ předpovídá Milan Nový.

Jako kladenský rodák a patriot má také jasno o tom, kdo bude v Soči největším tahounem českého týmu. „Věřím, že to budou kladenští kluci – Tomáš Plekanec, Jarda Jágr a Marek Židlický,“ tipuje 14 dnů před startem olympijského turnaje Milan Nový.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme