Každý má svůj osud, řekl Jágr k obavám o bezpečnost na olympiádě v Soči

Blížící se olympijské hry v Soči vzbuzují u řady sportovců obavy kvůli bezpečnosti, hokejový útočník Jaromír Jágr ale zůstává v klidu. Jedenačtyřicetiletý olympijský šampion z Nagana věří, že každý má svůj osud určený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr v dresu New Jersey Devils | Foto: ČTK/AP

Zároveň si je ale jistý, že Rusko udělá vše pro to, aby hry proběhly bez komplikací.

"Jestli mám obavy... Jestli se máš utopit, tak se nemusíš bát exploze v Soči. Každý má svůj osud určený," uvedl Jágr v rozhovoru pro Sovětskij sport. "Nebezpečno může být na každých olympijských hrách nebo na mistrovství světa. A je jedno, jestli budou v Rusku, v USA nebo v jiné zemi," podotkl český hokejista.

Opora New Jersey a jeden z lídrů národního týmu na nadcházejícím turnaji má za sebou čtyřleté angažmá v Rusku. I proto pořadatelům věří.

"Jsem si jistý, že Vladimir Putin a vaše bezpečnostní složky budou pracovat na sto procent, aby byla bezpečnost všech zajištěna. Nejen proto, že je to pro vás první olympiáda od roku 1980. Rusové jsou velmi hrdí na svou zem a nebudou chtít ztratit tvář," podotkl bývalý hráč Omsku, který do Soči přiletí stejně jako další hokejisté z NHL 10. února, dva dny před začátkem turnaje.

U hokejistů musí na OH fungovat týmový duch, shodují se Šlégr s Ručinským

Číst článek

Jágr si dobře uvědomuje, že olympiáda je pro teroristy velkou šancí se zviditelnit. "Tak to prostě je, svět je prostě takový. Když se někde koná jakákoli významná událost, nejenom sportovní, tak je větší šance, že se něco semele. Protože teroristé chtějí být vidět, touží po medializaci. To je hlavní motto terorismu," dodal dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a dvojnásobný mistr světa.

V Soči by na bezpečnost mělo dohlížet 40 tisíc vojáků a policistů. Nejen samo město, ale celá rozsáhlá oblast severně od hranic s Gruzií je podřízena zpřísněnému režimu s omezením letecké i námořní dopravy.

Dění ve městě sledují i ruské monitorovací družice z oběžné dráhy.

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme