Skifařka Knapková začala s tréninkem dřív kvůli Světovému poháru v Austrálii

Loňskou sezónu pojala skifařka Mirka Knapková v odlehčeném režimu. Po triumfu na olympijských hrách v Londýně 2012 si chtěla odpočinout. Letos se už ale nijak šetřit nebude a na vodu se dostane v přípravě dřív, než byla zvyklá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirka Knapková dokázala na olympiádě zvítězit, i když byla zraněná | Foto: Jiří Hošek

„Je to úplně jiné než v předchozích letech, protože obvykle na vodě začínáme veslovat až v březnu. Letos začnu trénovat i závodit o měsíc dřív,“ říká Knapková, která musela tentokrát posunout začátek přípravy kvůli úvodnímu Světovému poháru. Ten se pojede na konci března v Austrálii.

Aktuálně trénuje olympijská vítězka v Praze. „Teď jsme v plné přípravě, takže na mě doléhá únava. Dává mi to dost zabrat, ale doufám, že čím víc se budeme blížit závodům, tak se to bude zlepšovat,“ věří elitní skifařka.

V Česku kvůli teplému počasí mohla nezvykle dlouho prokládat dřinu na trenažéru a v posilovně i projížďkami na vodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifařka Knapková začala s tréninkem dřív

„V prosinci a na začátku ledna jsem ještě párkrát na vodě byla, teď už to nepůjde. Máme naplánované soustředění v Itálii, kam jezdíme už asi deset let. Mám to tam ráda, jde o jezero u moře, kde se dá trénovat vytrvalost,“ nastiňuje další část přípravy.

Po kempu v Itálii už se bude Knapková připravovat na svoji první cestu do Austrálie. „Pojedeme tam začátkem března, tři týdny před Světovým pohárem. Už domlouváme letenky, víza, půjčení lodí, ubytování í místa pro trénink. Jsem na Austrálii zvědavá,“ prozrazuje Knapková.

Ta se k protinožcům vydá také proto, aby se porovnala s domácí Kim Crowovou, která vyhrála loňský světový šampionát. Česká veslařka získala bronzovou medaili.

„Uvidíme, v jaké bude formě. Mají tam léto, takže bude víc rozveslovaná než já, ale aspoň mě to namotivuje,“ říká česká skifařka, kterou čekají v letošním roce dva vrcholy.

„Cílem pro letošní sezonu je mistrovství světa v Amsterdamu na konci srpna a začátkem září a také evropský šampionát, který se uskuteční koncem května v Srbsku. Jsem zvědavá, v jaké formě soupeřky budou. O dvou vím, že se vrací po mateřské,“ doplňuje Knapková.

Mirko Vasič, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme