Opava letos zateplí domy v centru, na které vloni nezbyly peníze

Radnice v Opavě pokračuje v postupných opravách bytových domů v centru města. Další na řadě je pět čísel popisných na ulici Mezi trhy a v části Horního náměstí. Tato zhruba šestimilionová investice už měla být hotová v loňském roce, ale nezbyly na ni peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panelové domy v centru Opravy nahradily po válce zničenou původní zástavbu | Foto: opava-city.cz

„Bytový fond je v natolik špatném stavu, že je nutné více investovat do oprav,“ vysvětlila náměstkyně primátora zvolená ze SOS pro Opravu Pavla Brady.

„Snažíme se každý rok opravit i jeden bytový dům,“ dodala politička. Každoroční přírůstek nových fasád se loni nekonal a je v plánu letošních jarních investic.

Jde o šedivé domy v jádru památkové zóny, které po válce nahradily zničenou zástavbu. Domy v centru padly za oběť těžkým bojům na konci druhé světové války.

Město má po privatizaci ve vlastnictví asi 540 bytů. Větišnu z nich ve starších panelových domech z 50. a 60. let, které stejně jako domy v ulici Mezi tryh stojí většinou v okolí centra města.


Zvětšit mapu

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme