Nejen sportovci se v Soči potýkají s nástrahami spojenými s přípravou olympijských her

Improvizace - přesně to je vlastnost, která šest dnů před startem olympijských her nabývá v ruském Soči na své důležitosti. V přípravách na vrcholnou sportovní událost roku totiž finišují nejen reprezentanti, ale i novináři a samotní organizátoři. A mnohdy za ne zrovna příjemných a předvídatelných podmínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijský areál v Soči | Foto: Reuters

Kdepak natáčení, kdepak práce na výstavbě vysílacích studií. Když se v hlavním mediálním centru olympijských her rozezní testovací požární poplach, můžete na všechny předchozí plány rychle zapomenout a obrnit se trpělivostí.

Doufat, že nenastane žádný výraznější technický nebo komunikační problém a že vás do duhových bund odění dobrovolníci zase pustí rychle k práci. Jenže ne vždy se podaří skloubit vše k oboustranné spokojenosti. A platí to nejen mezi organizátory a novináři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen sportovci se v Sochi potýkají s nástrahami spojenými s přípravou olympijských her

"Když jsme přiletěli, tak jsme měli problémy s bagáží. Čekali jsme asi dvě hodiny, než jsme se dostali na pokoj, protože jsme najednou ztratili zavazadla," popisuje dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Martina Sáblíková nepříjemný vstup na ruskou půdu.

Co by ale za ony dvě hodiny dali činovníci Českého olympijského výboru, kterým jejich náklad doputoval do Soči s týdenním zpožděním.

"Materiál, který letěl normálním letadlem, dali všechen do carga. Čekali tady na něj pak tři dny, než jim ho uvolní. Ve vesnici všechno už jinak je, schází jenom deset nebo dvacet televizí," komentuje celou situaci trenér rychlobruslařů Petr Novák.

Ledecká bude v Sochi závodit jen na snowboardu, start v lyžování neprošel

Číst článek

Ten zácpu kamionů kvůli údajným 40 stupňovým mrazům na přístupových cestách do Soči také pocítil. "Těšil jsem se na české pivo, ale právě kvůli tomu, že kamiony někde zamrzly, Český dům zatím ještě nefunguje."

Rychlobruslaři, kteří jsou zatím jedinými obyvateli české olympijské vesnice v přímořské oblasti, jsou tak alespoň rádi, že když ne pivo, mohou pít alespoň své nealkoholické nápoje. Původně totiž organizátoři hrozili tím, že si sportovci nebudou moci do olympijské vesnice přinést žádné pití ani potravinové doplňky.

"Žádný problém nebyl, pustili všechno, takže dobrý," vypouští Martina Sáblíková z úst větu, která přeci jen v Soči tváří v tvář místním organizátorům není a zřejmě ještě nebude, příliš častou.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - sportoviště | Foto: ČTK

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme