Berdych se Štěpánkem odehráli s Nizozemci jeden z jejich nejtěžších zápasů v Davis Cupu

Kouzlo českého páru Tomáš Berdych a Radek Štěpánek zafungovalo v Davisově poháru už popatnácté, a díky tomu jsou teď tenisté v souboji s Nizozemskem jednu výhru od postupu do čtvrtfinále. Ale byla to až nečekaně dramatická a dlouhá bitva v ostravské hale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po čtyřech hodinách se četští tenisté mohli radovat z důležitého bodu | Foto: ČTK

"V zápase bylo úplně všechno, jak po stránce fyzické, tak mentální a atmosféry. Proti tak těžkému soupeři nemůžeme očekávat, že dostaneme něco zadarmo. Vítězství jsme si vybojovali, a o to je cennější," liboval si Tomáš Berdych, že jeho šestnáctý společný daviscupový zápas s Radkem Štěpánkem měl všechno, co by takové důležité utkání mělo mít.

Emoce, nečekané zvraty, kvalitní výkony na obou stranách, to všechno zvedalo fanoušky v ostravské hale ze sedadel, včetně mistra světa a olympijského medailisty z běžeckého lyžování Martina Koukala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeden z nejtěžších daviscupových zápasů společně odehráli Tomáš Berdych a Radek Štěpánek

"Asi většina sportovců potvrdí, že nejhorší je ta bezmoc a cukání, kdy jako fanoušek chcete něco řešit, ale nemůžete," říká známý sportovec, i když on sám si rozhodně nedovede představit, že by za tenisty na dvorci něco vyřešil jinak a lépe.

"Můj vstup na kurt by zápas rozhodl nepoměrně dříve a rozhodně ne v náš prospěch," usmívá se Martin Koukal.

Čeští tenisté nakonec hráli čtyři hodiny, než se mohli radovat z důležitého vítězství - patnáctého, pokud jde o společná vystoupení Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka v Davis Cupu.

Českým reprezentantům teď stačí jedna výhra k postupu do čtvrtfinále, a podle kapitána Jaroslava Navrátila by se ji měli fanoušci i hráč dočkat hned v prvním dnešním zápase týmových jedniček se začátkem ve 13 hodin.

"Debl většinou bývá klíčem a doufám, že Tomáš v té formě, jaké teď je, utkání rozhodne," uzavírá Navrátil.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme