Sprintům na lyžích v italském Toblachu dominovali Norové

V generálce běžců na lyžích na olympijské hry v Soči v Toblachu se dařilo norskému týmu. Sprinty Světového poháru volnou technikou vyhráli Ola Vigen Hattestad a jeho krajanka Marit Björgenová. Ta si po sobotním triumfu na klasické desítce připsala vítězný double.

Marit Björgenová vybojovala ve štafetě ve Val di Fiemme už svou 10 zlatou medaili ze světových šampionátů | Zdroj: Reuters

Třiatřicetiletá Björgenová tak před Soči, kde bude obhajovat tři zlaté medaile z Vancouveru, potvrdila vynikající formu.

V neděli sice postoupila z kvalifikace až 23. časem se ztrátou téměř sedmi sekund na nejrychlejší, nicméně ve třech vyřazovacích jízdách už přemožitelku nenašla a připsala si 64. individuální vítězství v SP.

Druhé místo obsadila Němka Denise Herrmannová, třetí dojela vítězka kvalifikace Ingvid Flugstad Östbergová z Norska.
Téměř totožné složení měly stupně vítězů i po závodu mužů, který vyhrál mistr světa z Liberce 2009 Hattestad před krajanem Eirikem Brandsdalem. Na třetí pozici skončil Němec Josef Wenzl.

Generálka v Toblachu se až na Lukáše Bauera odehrála bez české účasti. Trojnásobný olympijský medailista byl v sobotu patnáctý v závodu na 15 km klasicky, sprinty tradičně vynechává.