Cícer skončí v čele Finančního analytického útvaru, Babiš má náhradu

Milan Cícer končí v čele Finančního analytického útvaru ministerstva financí. České televizi to řekl ministr rezortu Andrej Babiš. Cícer podle něj odchází na vlastní žádost z rodinných důvodů. Požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš už za něj našel nástupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Cícer | Foto: ČTK

„Pana Cícera by měl nahradit pan Kazda, který pracuje u policie 17 let, na expozituře v Plzni. Je to člověk, který se vyzná v boji proti finanční kriminalitě,“ řekl Babiš.

Milan Cícer Českému rozhlasu potvrdil, že odchází na vlastní žádost. Nevyloučil případnou další spolupráci s ministerstvem.

„Odcházím do Českých Budějovic na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových s tím, že jsme se domluvili i na nějaké formě spolupráce. Otázka mého dalšího působení ve strukturách ministerstva financí, případně nějaké formy spolupráce například směrem k ministerstvu vnitra, to je pořád ještě v jednání,“ uvedl.

Finančně analytický útvar má monitorovat podezřelé finanční transakce, které mu hlásí samy banky.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme