Čeští futsalisté nepostoupili na mistrovství Evropy ze skupiny

Vysokou porážkou od Španělska skončilo účinkování českých futsalistů na mistrovství Evropy v Antverpách. Češi prohráli 1:8 a ve skupině obsadili třetí místo.

Futsal Česká republika - Španělsko

Futsal Česká republika - Španělsko | Foto: Michal Pavlík

V prvním utkání tříčlenné skupiny remizoval český výběr s Chorvatskem 3:3, stejně jako Španělé. Přesto měl zápas jasného favorita, který také začal od první minuty velkým náporem.

Skóre otevřel po sedmi minutách Fernandao, ale svěřenci Tomáše Neumanna v dalších minutách vyrovnali hru. Šestinásobného mistra Evropy však v těchto fázích zápasu podržel brankář Rafa, který vychytal zejména Rešetára.

V poslední minutě prvního poločasu zvýšil vedení Španělska z pokutového kopu Lozano. Druhý poločas už byl jen otázkou výše skóre, protože soupeř byl jasně lepší a vyhrál i třináctý vzájemný zápas.

Mistrovství Evropy ve futsalu v Antverpách:

Skupina D:
ČR - Španělsko 1:8 (0:2)
Branky: 26. Belej - 7. a 23. Fernandao, 20. z pen. a 37. Lozano, 25. Ortiz, 33. Ruiz, 35. Campos, 38. Pola.
Sestava ČR: Gerčák - Cupák, Frič, Rešetár, Slováček - Žďánský, Novotný, Oliva, R. Mareš, Kovács, Rodek, Seidler, Sláma, Belej. Trenér: Neumann.