Nové představení cirku La Putyka: tanec na jevišti i šest metrů nad zemí

Tanec mezi nebem a zemí. Tak by se dalo popsat nové představeni cirku La Putyka Airground. V pořadí pátá inscenace oblíbeného souboru, který kombinuje tanec, hudbu, herectví a akrobacii, měla premiéru včera večer v divadle La Fabrika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

La Putyka: režisér Rosťa Novák | Foto: Eva Rajlichová

„Airground je totiž něco víc, je to taky něco jako třeba něco ve vzduchu. Ale taky něco na zemi a něco mezi tím,“ vysvětluje divákům v hledišti David Hlaváč, autor hudby a také její interpret v jedné osobě.

Před ním přitom tančí jeho tři kolegyně a nohama se nedotýkají země. A to doslova. Jsou totiž zavěšené do dlouhých pruhů látky a většina představení se odehrává šest metrů nad povrchem jeviště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na novém představení cirku La Putyka se byl podívat i redaktor Kryštof Benoni

„Tam jsou takové dvě nebo tři závěrečná čísla, které já vlastně pokaždé prožívám s nimi, mám strach, aby nespadly. I když vím, že jsou dobré, tak se mi občas tají dech,“ popisuje svojí první zkušenost se souborem La Putyka choreograf Tom Rychetský.

Příběh dívky, která ztratila rodinu při leteckém neštěstí a snaží se s tragédií vyrovnat, ztvárnila trojice hereček Anna Schmidtmajerová, Tereza Toběrná a Šárka Bočková. Ta potvrdila, že akrobacie ve vzduchu vyžaduje pevné nervy.

Cirk La Putyka, Airground | Foto: Cirk La Putyka

„Určitě jsou tam momenty, které jsou pro nás pořád riskantní. Ono zpravidla, když člověk už má nějakou jistotu, tak na to začne spoléhat, že to vždycky vyjde."

"Ale častokrát v téhle fázi se právě překvapíme tím, že to nikdy není úplně 200procentní. Tím pádem si to vždycky žádá přípravu a velkou koncentraci.“

Trojice hereček ale rovnováhu neztratila a představení Airground, které balancuje na hraně divadelních žánrů, diváky potěšilo.

„Tři holky, od kterých jsem na začátku nevěděla, co mám čekat. A potom, co předvedly, to bylo naprosto fantastické.
„Moc se nám to líbilo. Krásné,“ říkají oslovené návštěvnice představení.

Kdo se bude mít chuť na novou inscenaci Airground podívat, bude muset pár týdnů počkat. Nejbližší reprízu v divadle La Fabrica soubor naplánoval až na polovinu března.

Cirk La Putyka, Airground | Foto: Cirk La Putyka

Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme