Ve třech okresech Olomouckého kraje začaly dětem jarní prázdniny

Děti z Olomoucka, Jesenicka a Šumperska mají tento týden jarní prázdniny. Domy dětí a mládeže pro ně proto připravily například výlety ke koním, návštěvu zoologické zahrady, sportovní program anebo výtvarné dílny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti z Velkého Března postavily na pomoc Africe desítky sněhuláků | Foto: Jan Bachorík

Se střediskem volného času se na polární výpravu vydávají děti ze Šumperka. Překonávat budou přírodní živly, jako je voda, vítr, sníh nebo led. Vyzkoušejí si hry Eskymáků a nakonec dobudou i severní pól. Nahlédnout se chystají také do tajů ptačí říše.

Program se zvířaty plánují i další domy dětí a mládeže. Litovelští se dnes vypraví na výlet do zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Mohou tam hledat inspiraci na středu, kdy se bude konat den otevřených dveří jejich vlastní minizoo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Monika Tomášková zjišťovala, co všechno na děti o jarních prázdninách čeká

Program šternberských dětí se snažil ředitel tamního domu dětí a mládeže Miroslav Sadil připravit spíše sportovně:

„Dnes začínáme sportovními soutěžemi, i v úterý jsou připravené programy na sportovní bázi. Dále máme pro děti naplánovaný program soutěžního charakteru přímo tady v domě dětí, kdy můžou přijít za námi, zasoutěžit si v deskových hrách nebo v netradičních soutěžích, které máme stabilně v široké nabídce i pro starší děti, nejenom pro ty nejmladší. Ve čtvrtek plánujeme s dětmi ještě výlet na bazén.“

Příměstský tábor čeká také na děti ze Zábřehu. Děti v Uničově se chystají na exkurzi do jízdárny a v dalších dnech se budou učit vařit a péct. Ty mohelnické zase budou soutěžit ve sportu a čeká je i práce s keramikou.

Monika Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme