Štybar hvězdou MS v cyklokrosu. Kontrolovali, jestli nemá v kolech motory, vtipkoval jeho otec

Až v závěru mistrovství světa si spravili chuť čeští cyklokrosaři. Zdeněk Štybar získal zlato a mohla propuknout obrovská euforie. Jenže ne všechno bylo tak růžové, jak se na první pohled zdá. Za Štybarem a možná Radomírem Šimůnkem je výkonnostní propast, a to ve všech dalších cyklokrosařských kategoriích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar se stal v Hooger potřetí mistrem světa v cyklokrosu | Foto: Reuters

„Chtěli jsme medaili a máme ji. V jednu jsme tajně doufali i v juniorech. Spokojení ale jsme,“ hodnotí trenér Stanislav Bambula.

Někteří byli spokojení, jiní ještě spokojenější. Asi nejšťastnějším mužem ze všech byl Zdeněk Štybar senior. Ten se podivoval jen nad tím, proč rozhodčí tak pečlivě zkoumají synův bicykl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Štybar se stal v nizozemském Hoogerheide potřetí mistrem světa v cyklokrosu

„Asi kontrolovali, jestli nemá v kole ukryté nějaké motory. Říkal jsem jim, že to není v kolech, ale v nohách,“ říkal s úsměvem Štybar senior.

Nohy jeho synovi šlapaly skutečně náramně. Trenér Bambula tušil, že „Štyby“ je profesionál nad profesionály. „Věděl jsem, že když nastoupí, tak bude připravený. Byl připravený skvěle, zajel fantastický závod. Rozhodovalo se o každé chybičce,“ podotýká kouč.

Zatímco novopečený mistr světa sbíral jednu gratulaci za druhou, jeho otec už připravoval oslavu. „Pozvali jsme celý realizační tým na večeři. Malá oslava určitě bude, to k tomu patří. Kdy se povede, že máme potřetí mistra světa,“ doplňuje Štybar starší.

Štybar junior působil při závodě v klidu, bez emocí. Zato tatínek měl nervovou soustavu pořádně pocuchanou. „Věděl jsem, co všechno pro to udělal, jak se na to připravoval. Hrozně jsem mu to přál, protože víc už pro to prostě udělat nemohl,“ uzavírá otec úspěšného cyklisty.

Kamil Jáša, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme