Nový ministr zemědělství Jurečka pozastavil výběrová řízení a smlouvy, než se zorientuje

Dokud se nový ministr nezorientuje, neuzavře resort zemědělství žádnou smlouvu nad půl milionu korun. Ministr Marian Jurečka z KDU-ČSL pozastavil také výběrová řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do úřadu ministra zemědělství Mariana Jurečku | Foto: ČTK

„Tyto věci se mohou realizovat pouze se souhlasem ministra tak, aby si tady dokázal během několika týdnů zanalyzovat dění,“ vysvětlil Jurečka.

S fungováním resortu se proto potřebuje nejdříve detailně seznámit.

„Abychom tady neudělali nějakou věc, která by byla problematická a já o ní nevěděl,“ dodal nastupující ministr.

Nový ministr navíc ve svém resortu už obměnil polovinu náměstků. Podle Jurečky ale nejde o žádné personální zemětřesení.

Ministři mění náměstky, nové lidi si přivedli Babiš, Stropnický či Jurečka

Číst článek

Novým prvním náměstkem zodpovědným za správní úsek je jmenován Jiří Jirsa, který dosud působil v Evropském parlamentu, a náměstkem pro úsek komodit, výzkumu a poradenství se stal Jindřich Šnejdrla, který na ministerstvo přichází z postu viceprezidenta Agrární komory.

Noví náměstci ve funkcích nahradí Jana Sixtu a Stanislava Kozáka. Odvolán z funkce byl také náměstek pro ekonomický úsek Miroslav Hladík, kterého dočasně zastoupí vrchní ředitel ekonomické sekce Jiří Havlíček.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme