Nový ministr zemědělství Jurečka pozastavil výběrová řízení a smlouvy, než se zorientuje

Dokud se nový ministr nezorientuje, neuzavře resort zemědělství žádnou smlouvu nad půl milionu korun. Ministr Marian Jurečka z KDU-ČSL pozastavil také výběrová řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do úřadu ministra zemědělství Mariana Jurečku | Foto: ČTK

„Tyto věci se mohou realizovat pouze se souhlasem ministra tak, aby si tady dokázal během několika týdnů zanalyzovat dění,“ vysvětlil Jurečka.

S fungováním resortu se proto potřebuje nejdříve detailně seznámit.

„Abychom tady neudělali nějakou věc, která by byla problematická a já o ní nevěděl,“ dodal nastupující ministr.

Nový ministr navíc ve svém resortu už obměnil polovinu náměstků. Podle Jurečky ale nejde o žádné personální zemětřesení.

Ministři mění náměstky, nové lidi si přivedli Babiš, Stropnický či Jurečka

Číst článek

Novým prvním náměstkem zodpovědným za správní úsek je jmenován Jiří Jirsa, který dosud působil v Evropském parlamentu, a náměstkem pro úsek komodit, výzkumu a poradenství se stal Jindřich Šnejdrla, který na ministerstvo přichází z postu viceprezidenta Agrární komory.

Noví náměstci ve funkcích nahradí Jana Sixtu a Stanislava Kozáka. Odvolán z funkce byl také náměstek pro ekonomický úsek Miroslav Hladík, kterého dočasně zastoupí vrchní ředitel ekonomické sekce Jiří Havlíček.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme