ČSSD tlačí na své hejtmany, aby nezastávali souběžně víc funkcí. Čtyři nátlak odmítají

Sociální demokracie zvyšuje tlak na to, aby se čtyři hejtmani a současně poslanci vzdali funkce ve vedení krajů. Ústřední výkonný výbor strany totiž schválil usnesení o tom, že kumulovat tyto funkce je nevhodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a místopředseda Michal Hašek | Foto: Mikuláš Křepelka

Vzdát se hejtmanského postu zatím odmítají šéfové Karlovarského, Jihomoravského, Jihočeského kraje a Vysočiny. Hejtman Jihomoravského kraje a poslanec ČSSD Michal Hašek řekl, že šéfové regionů budou postupovat společně.

„Já předpokládám, že v krátké době, to znamená během tohoto týdne, se dozvíte stanovisko od všech hejtmanů, kteří mají souběh funkce hejtmana a poslance,“ dodal Hašek.

Kromě něj a Milana Chovance, který se vzdal funkce poté, co se stal ministrem vnitra, se dostali do sněmovny také další hejtmani - Jiří Běhounek z Vysočiny, Josef Novotný z Karlovarského a Jiří Zimola z Jihočeského kraje.

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka už včera po zasedání vlády řekl, že politik, který je například poslancem i hejtmanem, by dostávat jen jednu mzdu.

Lenka Jansová, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme