Do čela Microsoftu se postaví Satya Nadella, ve firmě pracuje 22 let

Softwarová společnost Microsoft bude mít nového generálního ředitele. Stane se jím šestačtyřicetiletý Satya Nadella, který dosud vedl jednu z firemních divizí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Satya Nadella na archivním snímku z května 2008 | Zdroj: ČTK

Ve funkci nahradí Steva Ballmera, a stane se tak teprve třetím ředitelem v téměř čtyřicetileté historii Microsoftu. Firmu jako první vedl její spoluzakladatel Bill Gates.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu, kdy Ballmer oznámil, že funkci do roka opustí. Média od té doby spekulovala o zhruba stovce kandidátů, mezi kterými byl i Nadella.

Specialista na elektroniku, počítačovou vědu a podnikání pochází z Indie a v Microsoftu působil v mnoha funkcích 22 let. Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších divizích, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy zastával vysokou funkci v divizi pro cloudové technologie a programy jako je Bing, Skype či XboxLive.

„Mám velkou radost, že Satyja Nadella bude generálním ředitelem Microsoftu,“ svěřil se Bill Gates. Za nejlepšího kandidáta Nadellu označil i on. Gates opouští post předsedy správní rady. Křeslo člena si ale ponechá, nově se také ujme role poradce pro technologie.

Lenka Kabrhelová, ČTK, Simona Bartošová, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme