Poslanci zatím o vydání bývalého primátora Svobody k trestnímu stíhání nerozhodli

Poslanci o osudu bývalého primátora Bohuslava Svobody z ODS jednali do pozdních večerních večer, nakonec ale nerozhodli. Jednání o jeho vydání k trestnímu stíhání přerušili a rozhodovat budou až v příštích dnech. Debatu ale skončili, čeká je jen hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský primátor Bohuslav Svoboda | Zdroj: ČTK

Policie stíhá bývalého primátora Bohuslava Svobodu z ODS kvůli městské kartě Opencard. Podle Bohuslava Svobody je obvinění nesmyslné.

Vydání doporučil imunitní výbor nejtěsnější většinou. „Těžko se dá mluvit o tom, že by tady docházelo k nějakému politickému zneužívání,“ vysvětluje premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Podle mého názoru jsou věci velmi komplikované a měl by je ve finále rozhodnout soud, těžko to může rozhodovat sněmovna,“ dodal Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace z poslanecké sněmovny přinesla redaktorka Lenka Jansová

Současná opozice ale vidí v procesu politické pozadí. Sám Svoboda ale své vydání podporuje, aby se mohl před soudem obhájit.

„Proces obžaloby opravdu probíhá trošku atypicky a ze strany policie se neprokázalo, že by existovaly nějaké jasné důkazy, že se jednalo o nějaký jasný úmyslný trestný čin,“ shrnul místopředseda TOP 09 Leoš Heger.

Bohuslav Svoboda čelí podezření z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a povinnosti při správě cizího majetku ve spolupachatelství. Městu prý vznikla škoda asi 25 milionů korun.

Téměř dvě třetiny lidí považují pražský projekt čipové karty opencard za nedůvěryhodný | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme