Ve francouzské Bretani jsou kvůli silné vichřici desítky tisíc lidí bez elektřiny

Západ Francie zasáhla silná vichřice doprovázená prudkými dešti. Na 50 tisíc domácností je bez elektrické energie. Kvůli špatnému počasí se také zvýšilo riziko povodní. Na pobřeží departementu Finistére dosahují vlny až dvacetimetrových výšek. Podle meteorologů se situace během dneška nezlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francie stále bojuje s nepřízní počasí. Prudké deště zvyšují riziko povodní | Foto: ČTK/AP

Bretaň si od záplav oddechla jen na pár dnů. Vichřice, která ji zasáhla v noci na dnešek, způsobila silné výpadky proudu.

Elektrárenské společnosti nemohou poškozené vedení opravit, dokud silné poryvy větru, dosahující rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, nepoleví.

V noci začalo navíc silně pršet a řeky se znovu rozvodňují. V Bretani je situace zdaleka nejhorší, potíže ale hlásí celé pobřeží Atlantiku.

Bez elektřiny je ve Slovinsku ještě asi 50 tisíc domácností, pomáhají jim hasiči z Česka

Číst článek

Nepříznivé počasí stále trápí také Slovinsko. Země se potýká se sněhovou kalamitou a bez proudu zůstává nejméně 50 tisíc domácností. Nejhorší situace je ve městě Postrojna na jihozápadě země.

Slovinským energetikům, kteří se snaží dodávky elektřiny obnovit, pomáhají záchranářské týmy z Německa, Rakouska nebo České republiky, vybavené mobilními elektrocentrálami.


Zvětšit mapu

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme