Trénink na kole si rychlobruslařka Sáblíková užije také v Soči

Nebýt rychlobruslařkou, Martina Sáblíková by zcela jistě dominovala v jiném sportovním odvětví. A pravděpodobně by to byla cyklistika. S tou má dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru bohaté závodní zkušenosti a dopřávat si bude pobytu v sedle i v dějišti letošních her v ruském Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková pózuje před Českým olympijským domem v Soči | Zdroj: ČTK

„Neříkám, že je to daleko, ale jenom do jídelny chodíme třikrát denně, pak ještě na stadion. Nachodíme tady dost kilometrů. Jezdit na kole je lepší než chůze, nohy nejsou tak unavené,“ popisuje Sáblíková důvody, proč pro ni i pro Karolínu Erbanovou vedení výpravy shánělo dvě obyčejná kola.

V olympijské vesnici jich je pro sportovce volně k zapůjčení sice rovnou padesát. Jenže stojí se na ně pomalu fronta a většina z nich je už nyní v dezolátním stavu. Navíc mají ještě jednu zásadní vadu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařka Sáblíková si kolo užije i na olympijských hrách v Soči

„Kola nepustí ven z vesnice,“ vysvětluje trenér Petr Novák, v čem tkví největší problém, pokud chtějí jeho svěřenkyně ušetřit právě při cestě na olympijský trénink síly.

„Vzala bych si i svoje, které mám na pokoji. Mám na něm ale danou galusku, která je určená na stojan a nechci s ní lítat venku,“ říká Sáblíková, která se na kole poměrně často přesouvá také při rychlobruslařských závodech. Vedení výpravy nakonec dvě obyčejná kola koupilo přímo v Soči.

Třeba Nizozemci dorazili v tomto smyslu připravenější. "Před jejich domem je tak čtyřicet kol, měli je předem zajištěné. Své kolo mají nejen sportovci, ale i doprovod,“ konstatuje Novák, který se ve středu poprvé vydá v Soči na trénink v obklíčení dvou kroužících cyklistek.

Strach z toho, že by za duem Erbanová - Sáblíková, musel běžet s jazykem vyplazeným na zem, ale nemá. „Budou kolem nás různě jezdit, takže toho najedou víc, než my nachodíme. Budu je mít v dohledu a upozorním je, aby někam nezdrhly,“ uvolňuje předolympijskou atmosféru Novák.

Šetřit síly v cyklistickém sedle může dost být dobře jedním z deteilů, který může spolurozhodnout už za čtyři dny o výsledku Sáblíkové v úvodním tříkilometrovém závodě.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme