Čeští sportovci byli oficiálně přivítáni v olympijské vesnici

V dějišti zimních olympijských her bude oficiálně vlát česká vlajka. Ta byla slavnostně vztyčena při oficiálním přivítání české výpravy v horách Mountain Village v areálu Roza Chutor a zúčastnili se ho všichni, kteří ve vesnici bydlí včetně vlajkonošky Šárky Strachové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým lyžařky Šárky Strachové (druhá zprava) ve složení (zleva) servisman Gerald Stocker, fyzioterapeutka Petra Hulvová a trenér Klaus Mayrhofer | Foto: ČTK

Česká výprava v úvodu prošla špalírem pestře oblečených dětí, které olympioniky přivítaly angličtinou a máváním českých vlajek.

"Po chóru sibiřského kulturního uskupení zazněla na pokyn slavného ruského gymnasty a starosty horské vesnice Alexeje Němova olympijská hymna," popisoval přivítání české výpravy reportér Radiožurnálu Jan Kaliba.

Čeští sportovci už se zabydlují v horách, kde budou bojovat v olympijských lyžařských disciplinách. Na rozdíl od první části výpravy tentokráte nenastaly žádné problémy s organizací nebo dopravou. Všichni sportovci z druhé várky se v pořádku ubytovali a dopoledne se seznamovali se svými tratěmi.

Jediní, kdo možná poněkud trpí, jsou servismani alpských lyžařů. Servisman Šárky Strachové Gerald Stocker a servisman Ondřeje Banka Robin Kasper jsou totiž provizorně ubytovaní v pokoji pro dvanáct lidí.

„Pokoj má navíc jenom jeden klíč, takže ho ani nezamykají. Naopak hlavní vchod se zamyká pečlivě a musí se přes něj lézt dost krkolomně,“ dodává reportér.

První sportovní boje začnou už ve čtvrtek kvalifikacemi snowboardového slopestylu, lyžařské jízdy v boulích a novinkou v podobě krasobruslařské soutěže družstev. Oheň, který už do Soči dorazil, bude slavnostně zapálen v pátek symbolicky ve 20:14 místního času.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme