Trenér rychlobruslařů Jarmil Hrůza v Soči povede svěřence ze tří různých zemí

Na olympijských hrách působí hned několik českých trenérů v cizích službách. Jen jediný se ale může pochlubit tím, že má závodníky hned tří zemí. Jedním z nich je trenér rychlobruslařů na krátké dráze Jarmil Hrůza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iceberg Skating Palace, zde budou o medalie během olympijských her bojovat rychlobruslaři | Zdroj: ČTK

Při tréninku rychlobruslařů mířila jeho slova k litevské závodnici Agne Sereikaiteové. Ta totiž čtyřletý přípravný olympijský cyklus absolvovala ne ve své zemi, ale v Benátkách nad Jizerou.

"Přišla jsem jako šestnáctiletá holka, která chtěla někde trénovat. V Litvě neměla příhodné podmínky, nemají tam tolik ledových možností. Časem se to rozvinulo ve čtyřletou spolupráci," vzpomíná Hrůza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jarmil Hrůza bude mít v Soči na starost svěřence ze tří různých zemí

Není divu, že po takové době si na Českou republiku zvykla. I na podmínky, ve kterých se na dosavadní vrchol kariéry připravovala.

"Doma jsem byla jediná, kdo trénoval na ledě. Musela jsem hledat nějaké místo, kde bych mohla trénovat, a přišla jsem. Cítím se tu skoro jako doma, není to problém, cestuju už dvanácti let," vysvětluje Agne Sereikaiteová.

Od prvních tréninků na benáteckém ledě litevská reprezentantka zaznamenala velký pokrok. Má se totiž od koho učit. Ve skupině s ní se připravují i čeští reprezentanti Kateřina Novotná a Vojtěch Loudín.

Trénink na kole si rychlobruslařka Sáblíková užije také v Soči

Číst článek

"Když jsem přišla poprvé, tak jsem byla nejhorší. Teď trénujeme spolu a já se neustále zlepšuju. Pro mě to je dobrá skupina," je spokojená.

A její tréninkoví kolegové jí pomohli ke splnění olympijského limitu. Start v Soči považuje především za velkou zkušenost. Představí se dokonce na třech tratích. Takovou možnost žádný z českých reprezentantů nemá.

"Je to má první olympiáda, nevím, co mám očekávat. Chci ukázat vše nejlepší, co umím," svěřila se Agne Sereikaiteová.

Její trenér Jarmil Hrůza bude v Soči na roztrhání. Připravovat bude i Vojtěcha Loudína z českého týmu a na jeho služby se částečně bude spoléhat i Slovenka Tatiana Bodóvá.

"Tatianu trénuji jen externě, moc často za námi do Benátek nejezdí, v Soči se ale o ni starám taky. Budu jako chameleon, musím se starat o tři závodníky a všem musím vyjít vstříct," uzavírá Jarmil Hrůza.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme