Olympijské soutěže začaly kvalifikacemi. Na startu je i snowboardistka Šárka Pančochová

Na programu XXII. Zimních olympijských her v Soči jsou už dnes některé kvalifikace. Vedle akrobatické lyžařky Nikol Sudové startuje i snowboardistka Šárka Pančochová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Pančochová v Soči | Zdroj: ČTK

Už dnes začaly v Soči první olympijské soutěže. A na startu kvalifikací budou také dvě Češky, které by rády zaútočily na medaile. Akrobatická lyžařka Nikola Sudová a hlavně snowboardistka Šárka Pančochová. Ve slopestylu si chce vyjet přímý postup do finále.

„Mám takovou jízdu, se kterou bych, třeba, eventuálně chtěla být na bedně. Takže, když bych s ní nepostoupilo do finále přímo, museli bychom asi jízdu trochu změnit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Se snowboardistkou Šárkou Pančochovou mluvil reportér Jan Suchan

Jenže co bude Šárce Pančochové k jisté finálové účasti vlastně stačit? V tom je chaos. Sami snowboardisté totiž mají jiné informace, než které jsou napsané v oficiálním olympijském systému.

Podle něj by měly přímo do finále postupovat z každé ze dvou dvanáctičlenných kvalifikačních skupin tři snowboardistky:

„Tak to je špatně. Postupují čtyři a čtyři. A potom je semifinále a postupují další čtyři. Jsem si tím stoprocentně jistá,“ řekla Pančochová.“

A proto se Šárka Pančochová nebojí toho, že by pro ni hry skončily dříve, než oficiálně začnou.

Zmíněný informační systém sice tvrdí, že už v kvalifikaci šest snowboardistek vypadne, podle české reprezentantky ale minimálně semifinále pojedou všechny, přestože:

„Ještě se mi nestalo, že bych jela závod kvalifikace a pak všichni postupovali do semifinále,“ připomněla Pančochová.

Tak snad aspoň před startem budou mít všichni jasno. A úplně ideální by bylo, kdyby Šárku Pančochovou díky jejímu skvělému výkonu kvalifikační propočty vůbec nemusely zajímat.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme