USA 0:1 Česko

Zdravotní problémy mě brzdit nebudou, říká rychlobruslařka Sáblíková

Příprava na olympijský závod není vždy jen o hodinách v posilovně nebo na sportovišti. Její součástí je i taktický boj mezi jednotlivými týmy. I proto se úzkostlivě tají například informace o zdravotních problémech sportovců, což se ale v Soči českému olympijskému týmu moc nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková při tréninku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„Jde o krční svaly a lehce zablokované žebro,“ upřesňuje doktor Tomáš Rak problémy české rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, které vznikly krátce po příletu do dějiště olympijských her a které česká výprava poměrně dlouho držela v tajnosti.

Teprve když se vše začalo v Soči obracet pro české barvy správným směrem, vyšel tým trenéra Petra Nováka s pravdou ven.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdravotní problémy rychlobruslařku Sáblíkovou brzdit nebudou

„Nemohla jsem vůbec otočit hlavou, teď už je to v pohodě. Na ledě to vůbec necítím, hodím si ruce na záda a jedu nohama,“ potvrzuje dvojnásobná olympijská vítězka, že problémy s krčními svaly ji zatím nijak v olympijském tréninku neomezují.

Naopak. Tři dny před úvodním startem v závodě na 3000 metrů se zdá, že forma kulminuje ve správný čas. „Martina je připravená bojovat o stupně vítězů,“ tvrdí Novák.

Souboj o olympijské medaile je totiž také bojem o to, kdo dokáže soupeře více znervóznit. A pokud přece jen do tábora Nizozemska nebo Německa dorazí nějaká ta zpráva o zdravotních problémech české rekordmanky, dorazí s ní zároveň i ta, že Sáblíková má přesto formu jako hrom.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny rychlobruslení | Foto: ČTK

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme