Rolls Royce Brigitte Bardotové a vozy dalších hvězd jdou do aukce na pařížském autosalonu

V Paříži dnes budou dražit vzácné automobily, které patřily hvězdám filmu či populární hudby. Pozornost budí vůz, který vlastnila Brigitte Bardotová. Dražba je součástí salonu automobilových veteránů retromobile. Návštěvníci zde mohou obdivovat téměř dvě stovky vozů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolls Royce Silver Cloud Cabriolet z roku 1962, který patřil Brigitte Bardot na začátku 70. let | Foto: Reuters

Rolls Royce Silver Cloud Cabriolet z roku l962 – auto, kterým jezdila slavná Brigitte Bardotová, poutá na francouzském autosalonu velkou pozornost. „Auto jí patřilo přibližně rok,“ vysvětluje jeden z expertů aukce Rémi Dargegen. Cena je podle odhadů mezi 260 a 360 tisíci eur.

„Značka je důležitá, ale ještě důležitější je jaký se jedná model - jestli je výjimečný. V tomto případě tomu tak je, auto je navíc ve výborném stavu. Spojení s Brigitte Bardotovou ho činí pochopitelně velmi atraktivním,“ dodává Rémi.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dražbu aut známých osobností v Paříži se zajímal zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Pozornost budí také auta, která patřila mahárádžovi, zajímavá je i přehlídka zásobovacích vozů a vozového parku obecně z první světové války.

„Před rokem jsme tu měli opravdu atraktivní vůz - Ferrari, které patřilo Alainu Delonovi,“ doplňuje ředitel salonu Francois Melcion. Zároveň dodává, že letos jde do aukce také Chevrolet Ringo Stara či Packard, který vlastnil Steve McQueen.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme