Kanada a Austrálie vydělávají na 'milionářských' vízech. Většina žadatelů je z Číny

Do Kanady se v posledních deseti letech přestěhovalo po získání takzvaných milionářských víz až 35 tisíc Číňanů. Stejný vízový program zavedla i Austrálie, do které bohatí žadatelé přinesli za rok investice dosahující v přepočtu skoro šesti miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadská vlajka | Foto: David Konečný | Zdroj: Český rozhlas

Lidé, kteří požádají o australská milionářská víza, musí v zemi investovat minimálně 5 milionů australských dolarů. Další podmínkou je čistý trestní rejstřík.

Podle informací konzulátu v Hongkongu je až 91 % žadatelů o tato víza z kontinentální Číny. Bohatí Číňané projevují enormní zájem také o podobný program zavedený v Kanadě.

V roce 2011 o milionářská víza do Kanady požádalo přes 35 tisíc Číňanů. Je to největší počet žadatelů ve srovnání s obdobnými programy, nabízenými Velkou Británií, Spojenými státy nebo Austrálií.

Čeští občanů na rozdíl o Číňanů do Kanady už od loňského listopadu víza nepotřebují. Kanada víza znovu zavedla v červenci 2009 poté, co výrazně stoupl počet českých žadatelů o azyl. Pro cestu do Austrálie je stále nutné o vízum požádat.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme