Lukáš Bauer chce výborný výsledek ze Soči, bez ohledu na Turín

Mezinárodní olympijský výbor doposud nepotvrdil doping estonských závodníků na hrách v Turíně. Lukáš Bauer ani Kateřina Neumannová by cenné kovy z osm let starých soutěží nemohli dostat před návratem ze Soči. Proto se český běžec připravuje hlavně na nadcházející závody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer v Soči | Zdroj: ČTK

Lukáš Bauer si na stadionu v Soči počtvrté zatrénoval a na závěr si klasickou technikou projel cílovou rovinku „Tratě se mi docela líbí,“ pochvaloval si.

O tratích, aklimatizaci a obecně přípravě na závody by Lukáš Bauer klidně dál vyprávěl, ale s první otázkou na možnost stát se po osmi letech olympijským vítězem zmizel jeho úsměv i výřečnost. "Noviny nečtu, takže nevím. Nevím o tom nic, tak se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl stručně.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lukášem Bauerem a Miroslavem Petráskem mluvil v Soči Jan Suchan

A také trenér Miroslav Petrásek neměl z nové informace velkou radost. „Vždycky jsem říkal, že bych vyměnil vítězství na Tour de ski za zlatou medaili, ale nevím, jestli tímhle způsobem,“ zamýšlí se trenér.

Dopingoví hříšnici by ale každopádně měli být potrestáni. "Pokud je někdo chycený, tak by měl nést zodpovědnost i s odebráním medailí a všech výhod, které se tím vydobyl. Sportovcům to ale ty okamžiky stejně nevrátí," dodává Petrásek.

Jeho svěřenec Lukáš Bauer tehdy v Turíně zaostal za Andersem Veerpalu o 14 sekund a také na libereckém mistrovství světa 2009 nestačil český závodník na klasické patnáctce jen na Estonce.

Pro úspěch v Soči udělal maximum

Ten byl známý tím, že před vrcholnými akcemi vynechával závody a připravoval se v ústraní. „Měl jsem závodníky, kteří, když se dobře připravili a všechno vyšlo, byli místo na 25. místě na osmém, ale to byste musel podezřívat každého,“ říká trenér Petrásek.

„I to lyžování je tak, že vám zrovna všechno vyjde. Máza, lyže vám jedou a najednou tu medaili můžete mít. To ostatní jsou spekulace,“ říká trenér běžců na lyžích.

"Myslím si, že Lukáš udělal maximum, aby získal výborné umístění. Samozřejmě touží po té medaili. Věřím, že rozčarování, které v něm bude, zmizí a že na ten závod bude stoprocentně připravený a s olympijskými hrami se rozloučí výborným výkonem,“ říká trenér Miroslav Petrásek.

Zlato po osmi letech? Neumannová a Bauer možná získají medaile z Turína

Číst článek

Jasno o případných zlatých turínských medailích pro Lukáše Bauera a Kateřinu Neumannovou bude ale až po skončení olympijských her v Soči. Dříve Mezinárodní olympijský výbor výsledky nových analýz tehdejších testů estonských závodníků nezveřejní.

Lukáš Bauer zatím kromě turínského stříbra získal ještě dva bronzy ve Vancouveru, Kateřina Neumannová má na kontě celkem jedno zlato, čtyři stříbra a jeden bronz. Ve dvou případech už se kvůli dopingu soupeřek pořadím posouvala.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme