O občerstvení se v Soči postará 7 tisíc barmanů a kuchařů, uvaří na 250 tisíc litrů boršče

Litry boršče, dobrovolníci na tribunách nebo provokativní logo Googlu. To všechno odráží dnešní zahájení zimních olympijských her. Olympijský oheň se rozhoří ve 20:14 místního času (17:14 SEČ) v Soči. Rusko hostí zimní olympijské hry poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský voják stojí před vlajkami v olympijské vesnici před zahájením zimních olympijských her v Soči | Zdroj: Reuters

Dvaadvacáté zimní olympijské hry budou vůbec nejdražší v historii, celková částka se pohybuje okolo 50 miliard dolarů, to je více než bilion korun. Například olympijské hry ve Vancouveru stály v roce 2010 necelých 7 miliard amerických dolarů.

Rozpočet jde nejen na velkou zahajovací show, přestavbu celého města ale také ne bezpečnostní podmínky a samozřejmě zajištění celého personálu.

Po celou dobu bude v Soči na 37 tisíc policistů. O občerstvení se bude starat 7 tisíc barmanů a kuchařů. V následujících dvou týdnech by měli mimo jiné připravit na 250 tisíc litrů boršče, naplnilo by to 25 metrový plavecký bazén v Kuřimi.

Do práce se zapojí 25 tisíc dobrovolníků. Vladimir Putin už dříve avizoval, že budou třeba zaplňovat neobsazená místa na tribunách.

Novináři popisují na sociálních sítích otřesné podmínky v Soči

Olympijské hry sice začínají teprve dnes, na internetu se už o nich mluví několik týdnů. Soči doslova zahltilo třeba sociální sítě. Zprávy z Ruska na ně umísťují zahraniční novináři.

Někteří si píší, že jim v hotelu neteče voda, nebo naopak ta, co teče, se prý nemá pít. Jiní zase, že jim vypadávají kliky od dveří. Tým z americké CNN si stěžuje, že už měl několik týdnu předem zamluvených 11 hotelových pokojů, teď se ale všichni musí tísnit v jedné místnosti a čekat až na ně přijde řada.

Další takové zajímavé informace a také fotografie jsou k vidění třeba na Twitteru ve skupině Sochi problems.

Pozadu nezůstal ale ani například Google. Jeho logo tvoří obrázky jednotlivých zimních sportů zároveň je celé v barvách duhy typické pro hnutí za práva homosexuálů. Americká společnosti tím poukazuje na dlouhodobě kritizovaný ruský zákony proti propagaci homosexuality.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme