Číslo šest se v posledních dnech nápadně drží tenistky Barbory Záhlavové-Strýcové

Loni touto dobou dostala trest za vlastní hloupost. Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová brala léky na hubnutí, jenže se zakázanou látkou, kvůli které nemohla půl roku hrát. Dokázala se ale vrátit a teď v Seville může být hodně důležitou postavou českého fedcupového týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Záhlavová-Strýcová ve druhém setu s Azarenkovou bojovala, nakonec se s Australian Open loučí | Zdroj: Reuters

Při losu víkendového programu chvíli to trvalo, než překvapení Španělé zatleskali, jak bývá v té situaci zvykem. V osudí sice nemohli čekat Petru Kvitovou, ta kvůli nemoci do chladné Sevilly neodcestovala, ale že tam nebude ani Lucie Šafářová, s tím příliš nepočítali.

Také Barbora Záhlavová-Strýcová ovšem nevychází z údivu. Ještě před týdnem ani nebyla v týmu, takže jen sotva mohla snít o tom, že nastoupí do zahajovacího zápasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Záhlavová-Strýcová nahradí v sobotní dvouhře Lucii Šafářovou

"Vůbec jsem nepočítala, že sem poletím. Vše se odehrálo strašně rychle, v sobotu v šest mi řekli, že letím, a ve čtvrtek v šest jsem se dozvěděla, že budu hrát. Nebudu si ale stěžovat, je fajn, že hraju, a těším se," říká Barbora Záhlavová-Strýcová.

Když byla v trestu, nebyla si svým návratem úplně jistá, teď však získává odměnu, za to, že svůj boj v obtížné životní situaci nevzdala. "Nevím, jestli to je odměna, ale je to zadostiučinění. Už jsem tak trochu zpátky," doplňuje.

Tenistkám létají klacky pod nohy, tvrdí kapitán českého fedcupového týmu Pála

Číst článek

"Bára tady dobře trénovala a výborně se pohybovala na blbém kurtě. S Carlou hrála několik utkání a může proti ní uspět. Vzhledem k podmínkám, jaké budou, to pro Španělku bude boj. A Bára s tím na kurt musí jít, aby jí tenis trochu otrávila a nechala tam všechno," vysvětluje kapitán Petr Pála, proč vybral právě Barboru Záhlavovou-Strýcovou.

Ještě ne úplně zdravou Lucii Šafářovou zatím na kurty poslat nechtěl. Pála čeká fyzicky náročný, dlouhý zápas, zřejmě i s přestávkami kvůli dešti. A právě to mohou být dobré podmínky pro českou bojovnici, která by mohla velkou favoritku Carlu Suarézovou-Navarrovou potrápit.

Čím déle bude na kurtu, tím lépe

"Když tam budou tři hodiny, tak budu jenom rád. Bára kondici rozhodně má. Čím bude zápas delší, tím to pro nás bude lepší," přeje si Petr Pála, který se teď bude společně s Barborou Záhlavovovu Stýcovou radit, co zahrát na domácí jedničku. Ideálně v šest hodin, tak aby se kruh uzavřel, usmívá se česká tenistka. "To je moje hodina."

Sedmadvacetiletá bojovnice rozehraje své utkání proti Španělce Carle Suarézové-Navarrové v pravé poledne, pokud to počasí dovolí, ke druhé dvouhře poté nastoupí česká jednička sobotního programu Klára Zakopalová a domácí dvojka Teresa Torró-Florová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme