New Jersey bodovalo proti Edmontonu. U výhry v prodloužení asistoval Jágr

Hokejisté New Jersey porazili v nočním utkání NHL Edmonton 2:1 v prodloužení. Na úvodní branku zápasu přihrál Jaromír Jágr. Devátý gól v sezoně vstřelil útočník Caroliny Jiří Tlustý a pomohl tak svému týmu k výhře 5:1 nad Floridou. Prosadil se i Radim Vrbata, který dal druhý gól Phoenixu v duelu proti Chicagu. Jeho tým nakonec vyhrál 2:0.

Hokejistům New Jersey Devils se v úvodu nového ročníku NHL nedaří. Na zleva: Bryce Salvador, Marek Židlický, Jaromír Jágr a Dainius Zubrus | Zdroj: ČTK

Devils v boji o play-off zatím ztrácí a proti poslednímu týmu Západní konference tak nutně potřebovali bojovat, obzvláště na domácím ledě.

První gólovou zápasu založila česká „osmašedesátka“, když v první třetině zavezla kotouč do útočného pásma a přihrála Bryce Salvadorovi, který ještě prodloužil na Andreje Loktionova. Nový muž Jágrovi formace už mohl střílet do prázdné branky.

Hráči Jersey se ale sotva stihli poplácat na střídačce a už o vedení přišli. Již po 29 vteřinách vyrovnával Taylor Hall. O vítězi rozhodovalo nakonec prodloužení. V něm výhru domácím svým premiérovým gólem v NHL zajistil obránce Jon Merrill.

Hokejisté v Soči bloudili, halu ale nakonec našli a pochvalovali si podmínky

Tlustý se ze své trefy proti Floridě radoval ve 25. minutě, kdy zvyšoval náskok Caroliny na 4:1. Pětadvacetiletý kladenský odchovanec se prosadil po chybě Panthers v rozehrávce, kterou zachytil Eric Staal a po jeho střele český hokejista dorážel puk pohodlně do zcela odkryté branky.

Po nevydařeném vstupu do sezony Hurricanes vyhráli již posedmé z posledních deseti duelů a na play-off příčky ztrácí jen tři body.

Čtrnáctý gól v sezoně si v utkání s Chicagem připsal Radim Vrbata. Brankou v dvojnásobné přesilové hře uzavřel skóre zápasu na 2:0 pro Phoenix. Na led se nedostal jeho spoluhráč Martin Hanzal. Člen olympijského výběru Aloise Hadamczika utkání vynechal kvůli nemoci.

Výsledky NHL:

New Jersey - Edmonton 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Loktionov (Jágr), 63. Merrill - 12. Hall. Střely na branku: 24:20. Diváci: 16.592.

Pittsburgh - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Määttä, 29. Malkin, 58. Neal - 2. a 50. Pouliot, 21. Girardi, rozhodující sam. nájezd B. Richards. Střely na branku: 29:41. Diváci: 18.661.

Phoenix - Chicago 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Yandle, 39. Vrbata. Střely na branku: 26:30. Diváci: 17.525.

Carolina - Florida 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Nash, 11. Sjomin, 19. Bellemore, 25. Tlustý, 53. Sekera - 16. Bjugstad. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.132.

San Jose - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 4. McCarthy, 9. Marleau, 46. Wingels - 21. Johansen, 51. Jenner. Střely na branku: 47:21. Diváci: 17.562.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít