Plzeňské dopravní podniky nabídnou od dubna novou přepravu seniorů a postižených

Senioři a zdravotně postižení v Plzni mohou od dubna využít speciální přepravu. Městské dopravní podniky pro ně připraví dva speciální autobusy a jedno osobní auto. Nový systém nabídne nepřetržité dispečerské služby a možnost objednat si přistavení vozu na potřebný čas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkář (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka PhotoRack

Dopravní podniky zruší speciální autobusovou linku 72, která byla minimálně využívána, a přepravu postižených bude zajišťovat novými vozy. Bude to osobní vůz a dva speciální mikrobusy, jejichž prostřednictvím zajistí také přepravu handicapovaných dětí do škol.

„Ráno budou dopravovat postižené děti do škol, odpoledne je budou svážet. A v mezidobí budou přepravovat tělesně postižené spoluobčany,“ vysvětluje program minibusů generální ředitel plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus.

„A o víkendech budou k dispozici na objednání pro přepravu všem, kteří o to budou mít zájem,“ dodává.

Speciální vozy budou k dispozici seniorům nad 70 let a lidem, kteří vlastní průkazy ZTP nebo ZTP/P.

Nový systém dopravy bude fungovat od 1. dubna 2014. Smlouva mezi městem a Plzeňskými dopravními podniky se uzavře do konce března. Na konci roku bude vyhodnocena efektivita všech nových služeb a rozhodne se o případném prodloužení smlouvy.

Adam Vlček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme