Brankář Jakub Kovář se bál, že ho budou srovnávat s Klausem

V olympijské vesnici v Soči to začíná vypadat jako v cykloparku. Počet bicyklů roste doslova geometrickou řadou. Český tým jich má ale k dispozici pouze pět a tak nezbývá než si nějaké půjčit od sportovců z jiných zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář hokejové reprezentace Jakub Kovář | Zdroj: ČTK

Kdo málem doplatil na nedostatek kol, byl brankář české hokejové reprezentace Jakub Kovář.

"Včera jsem po zahájení dostal hlad, nechtěl jsem ale jít pěšky, tak jsem zavolal spoluhráčovi z Jekatěrinburgu Sami Lepistovi, který bydlí hned vedle nás. Finové vyfasovali každý osobní kolo, takže mi půjčil klíč od zámku. Doufám, že nikdo nenafotil, jak Kolář jede na finském kole. Aby pak světem neběžely obrázky podobné těm s perem a naším prezidentem," usmívá se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český tým má k dispozici pět kol a tak nezbývá, než si je půjčit jinde

Zatím se nikde jeho fotka při jízdě na finském kole neobjevila a může tak být klidný, navíc příště už možná pojede na bicyklu českého týmu.

"Máme pět kol, z toho čtyři používají rychlobruslaři, takže zbývá jedno kolo na celý tým. Domluvili jsme se proto s vedením české výpravy, že zakoupíme 10 až 15 kol pro hokejisty," vysvětluje manažer české hokejové reprezentace Jan Černý.

Kdo se postaví do branky proti Švédsku? Hadamczik nominaci zatím tají

Číst článek

Jenže sehnat takový počet kol narychlo v Soči není nic jednoduchého, a to i přesto, že sami hokejisti nemají žádné přehnané požadavky na jejich kvalitu. "Je mi úplně jedno, jestli to bude skládačka nebo Sobina. Kdyby něco bylo, tak to bude perfektní," neláme si hlavu s výběrem Michal Barinka.

Devětadvacetiletého obránce muselo potěšit, že se českému týmu nakonec podařilo sehnat potřebný počet kol v jednom z obchodních domů v centru Soči a už v neděli by je měli mít hokejisté k dispozici.

"Bude to Sobi 21 (smích). Ne, jsou to kola z obchodního domu. Kustodi a maséři se budou snažit je dát dohromady, pak je samozřejmě polepíme českými symboly a můžeme vyrazit," těší se Jan Černý.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme