Sáblíková vyhlíží první olympijský závod, obhájí zlato z Vancouveru?

Po Jaroslavu Soukupovi může v neděli česká výprava získat na zimních olympijských hrách další medaili. Poprvé se v Soči představí rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková při tréninku | Foto: ČTK

Tříkilometrová trať je první ze dvou, na kterých Sáblíková bude obhajovat zlato z Vancouveru. Formu před závodem ladila při posledním tréninku a po něm spokojeně kývala hlavou.

„Jezdí se mi pěkně. Časy jsou pro mě možná trochu neuvěřitelné, ale závod je něco jiného. Budu samozřejmě znát časy, které zajedou soupeřky přede mnou, a pak asi budu čekat i na to, jak pojedou po mně,“ uvedla Sáblíková.

Největší soupeřkou Sáblíkové bude Ireen Wüstová z Nizozemska, která vyhrála nedávné mistrovství Evropy ve více boji a právě na trati 3000 metrů zajela o více než dvě sekundy rychlejší čas české rychlobruslařky.

Sáblíková se bude muset vypořádat i s tím, že Nizozemka bude startovat až po ní a bude vědět, jaký čas česká reprezentantka zajela. Svěřenkyně trenéra Nováka pojede ve dvanácté ze čtrnácti rozjížděk a její soupeřkou na ledě bude Polka Bachledová.

Wustová se představí hned v následující jízdě společně s Japonkou Išizawaovou. Aktuální informace o průběhu celého závodu uslyšíte v rámci olympijského studia, reportáže z dojezdu hlavních favoritek vám nabídneme po 14. hodině.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme