USA 0:1 Česko

Sáblíková vyhlíží první olympijský závod, obhájí zlato z Vancouveru?

Po Jaroslavu Soukupovi může v neděli česká výprava získat na zimních olympijských hrách další medaili. Poprvé se v Soči představí rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková při tréninku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Tříkilometrová trať je první ze dvou, na kterých Sáblíková bude obhajovat zlato z Vancouveru. Formu před závodem ladila při posledním tréninku a po něm spokojeně kývala hlavou.

„Jezdí se mi pěkně. Časy jsou pro mě možná trochu neuvěřitelné, ale závod je něco jiného. Budu samozřejmě znát časy, které zajedou soupeřky přede mnou, a pak asi budu čekat i na to, jak pojedou po mně,“ uvedla Sáblíková.

Největší soupeřkou Sáblíkové bude Ireen Wüstová z Nizozemska, která vyhrála nedávné mistrovství Evropy ve více boji a právě na trati 3000 metrů zajela o více než dvě sekundy rychlejší čas české rychlobruslařky.

Sáblíková se bude muset vypořádat i s tím, že Nizozemka bude startovat až po ní a bude vědět, jaký čas česká reprezentantka zajela. Svěřenkyně trenéra Nováka pojede ve dvanácté ze čtrnácti rozjížděk a její soupeřkou na ledě bude Polka Bachledová.

Wustová se představí hned v následující jízdě společně s Japonkou Išizawaovou. Aktuální informace o průběhu celého závodu uslyšíte v rámci olympijského studia, reportáže z dojezdu hlavních favoritek vám nabídneme po 14. hodině.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme