Švýcaři budou rozhodovat o omezení imigrace

Švýcaři budou v referendu rozhodovat o omezení počtu přistěhovalců v zemi. Nacionálně-konzervativní Švýcarská lidová strana navrhuje pro imigranty zavést kvóty. A to i pro lidi ze zemí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarsko | Foto: Kateřina Křenová

„Jsem pro. Myslím, že bychom měli začít kontrolovat přiliv imigrantů. Ostatní země to dělají taky - Spojené státy nebo Kanada. Není normální dostat jen tak pracovní povolení,“ myslí si jeden ze zastánců omezení přistěhovalectví.

Zatím co jedni viní imigranty ze zvýšené kriminality, přecpané dopravní infrastruktury a vyšších nájmů, druzí oceňují jejich pozitivní dopad na ekonomiku.

„Budeme hlasovat proti této iniciativě. Švýcarsko z cizinců profituje. Nemáme tady tolik Švýcarů, aby zaplnili všechna pracovní místa,“ vysvětluje naopak odpůrce zavedení kvót.

Švýcary otázka imigrantů rozděluje, podle průzkumu veřejného mínění by pro omezení přistěhovalectví hlasovalo 43 procent voličů.

Ročně se v alpské zemi usídlí přibližně 70 tisíc cizinců.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme