Benefiční večer podpoří divadelníky v Ústí nad Labem

Svérázný hudebně-divadelní večer Barování se z pražské Malostranské besedy přestěhoval na větší Novou scénu Národního divadla. Alespoň pro dnešek, protože autoři tohoto projektu Sandra Nováková a Filip Rajmont se rozhodli uspořádat benefiční večer pro kolegy z Ústí nad Labem. Ti kvůli nevyjasněné grantové politice města přerušili svoji činnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Činoherní studio v Ústí nad Labem se potýká s problémy s financováním, město mu změnilo podmínky | Zdroj: ČTK

Ústecký magistrát v průběhu sezony vypsal výběrové řízení na finanční prostředky určené pro činohru v Ústí nad Labem. V současné době jediné činoherní divadlo ve městě podpořil osmi miliony, které mělo původně dostat přímo. Město ale v těchto dnech rozhodlo, že se o ně bude muset soutěžit v grantovém řízení. S tím divadelníci nepočítali, proto od února nehrají.

„Nemůže mi to být jedno. Já to nedělám kvůli sobě nebo kvůli Barování. Já to dělám, protože Ústí mi nemůže být jedno, protože tam můj otec zažil svou nejslavnější éru a kolegové herci, režiséři, kteří jsou v Ústí zaměstnaní, tak všechny znám a chci, aby tam divadlo fungovalo,“ vysvětluje svůj zájem Filip Rajmont.

S Činoherním studiem spolupracoval Evald Schorm, Leoš Suchařípa nebo Jan Grossman či Ivan Rajmont, i proto se jeho syn Filip rozhodl uspořádat známé Barování mimo Malostrankou besedu, a to v prostorách Nové scény.

Na benefičním večeru se vstupným za symbolických 89 korun vystoupí asi 70 umělců.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme