Ve Zlíně se hromadně fandilo Šárce Pančochové. Na medaili to ale nestačilo

Pověstné iglú pod zlínským lyžařským svahem dnes praskalo ve švech. Důvod byl jasný. Rodačka z nedalekého Uherského Brodu Šárka Pančochová jela finále snowboardové disciplíny slopestyle. Bratr české olympioničky proto pomohl připravit akci Fanděte Šárce. A přestože ani podpora fanoušků Pančochové medaili nevynesla, stovky lidí se dobře bavily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akci Fanděte Šárce pomohl připravit bratr Šárky Pančochové Jan | Foto: Pavel Sedláček

Je krátce před půl osmou ranní a do iglú už našly cestu desítky lidí. Na pultech voní koláčky, dorty, káva. Mezi prvními je na místě bratr Šárky Pančochové Honza.

„Původně jsem to chtěl udělat, ale pak jsme zjistili, že se to jede brzo ráno, tak jsme to odvolali. Pak to zorganizovala moje kamarádka,“ říká Honza.

Šárka Pančochová jede první semifinálovou jízdu a iglú se otřásá v základech. Šárka se dostává z prvního místa do finále a bratr Honza jí hodně věří.

Přehrát

00:00 / 00:00

S fanoušky Šárky Pančochové natáčel redaktor Pavel Sedláček

„Věřím, že to vyjde, ať máme co slavit,“ podotýká. Pak si fanoušci dávají dvě hodiny odpočinek, aby krátce před půl jedenáctou mohli sledovat Šárčinu první finálovou jízdu. Pančochová nezklamala a po prvním kole vede. Mezi fanoušky vládne bezbřehý optimismu.

„Vidím to tak, že Šárka vyhraje. Jede strašně lehce, vůbec z toho nemá strach. Myslím, že po druhé jízdě to napálí, že to budou těžké skoky,“ říká jeden z fanoušků. Po desítkách minut přichází druhá Šárčina jízda.

Šárka chvíli leží na svahu a v očích fanoušku je viditelné zděšení. Šárka Pančochová nakonec končí pátá. Její bratr Honza je přece jen trochu zklamaný.

„Sám to nerad říkám, ale trošku si myslím, že to bylo i na rozhodčích, že změnit škálu bodování z prvního do druhého kola je hodně na hraně,“ dodává Honza. Fanoušci moc přáli Šárce medaili, a tak se rozcházejí klidně, bez větších emocí.

„Všichni jsme fandili, ale bohužel ve druhém kole nedotočila 20 centimetrů a stálo jí to zcela jistě zlatou medaili. Určitě je to škoda, ale můžeme být rádi, že je v pořádku,“ uzavírají.

Pro Šárku Pančochovou je teď důležité, jak vážným se ukáže být poranění hlavy. V lepším případě ji uvidíme ve středu při kvalifikaci na U-rampě.

Šárka Pančochová právě jede druhou finálovou jízdu | Foto: Pavel Sedláček

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme