Olympijský boj Martiny Sáblíkové prožíval rodný Žďár nad Sázavou i pražská Letná

Závod Martiny Sáblíkové na 3000 metrů sledovali napjatě fanoušci v jejím rodném ve Žďáru nad Sázavou i na pražském Olympijském parku Soči – Letná 2014. Všude panovala radost z jejího výkonu i zisku druhého cenného kovu pro českou olympijskou výpravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na Olympijských hrách v Soči na trati 3000 metrů stříbrnou medaili | Foto: ČTK

Fanoušci ve Žďáře nad Sázavou fandili Martině od začátku do konce. Z jejího výsledku jsou nadšení a v barech už ho začali halasně oslavovat.

„Maminka Martiny Sáblíkové má slzy v očích, takže tady budou oslavy trvat asi celý den,“ shrnuje atmosféru v jednom ze žďárských barů redaktorka Martina Kovaříková.

Martina Sáblíková vybojovala stříbrnou medaili na 3000 metrů

Číst článek

Atmosféra byla v době jízdy Martiny bouřlivá i na pražské Letné, kde v Olympijském parku mohli fanoušci sledovat na velkoplošných obrazovkách přímý přenos.

„Poté, co dojela Martina Sáblíková, tak už to řada zdejších brala za hotovou věc, že vyhrála, a přestala se o ten sport více zajímat. Nicméně někteří věděli, že to tak ještě úplně být nemusí, proto tady sledovali až úplně do konce,“ dodává z pražské Letné redaktor Martin Karlík.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala v druhý den olympijských her v Soči stříbrnou medaili na trati 3000 metrů. Dojela si pro ni v čase 44:01,95. Rychlejší byla jen Nizozemka Ireen Wüstová.

Martin Karlík, Marína Dvořáková, Martina Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme