Jízdné v Praze od příštího roku zřejmě podraží. Přibližně o 10 procent

Jízdné v hlavním městě zřejmě od příštího roku zdraží. Počítá s tím ředitel Dopravního podniku Praha Jaroslav Ďuriš. Cena za městskou hromadnou dopravu se podle něj zvýší přibližně o deset procent. Ďuriš to řekl v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha, MHD (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„Počítám s tím, protože jízdné v Praze se nezvyšovalo už poměrně velmi dlouho. Systém zdražovat řádově ročně o inflaci není technicky řešitelný, čili v určitých časových obdobích, řádově několika let, to potřeba je,“ upřesnil ředitel pražského dopravního podniku.

Konečné rozhodnutí je podle něj ale v kompetenci magistrátu. Uvědomuje si, že zdražení je, i s ohledem na blížící se volby, citlivá věc.

Dopravní podnik loni podle Ďuriše hospodařil se ztrátou zhruba půl miliardy korun, tedy na úrovni plánu. To je více než v listopadu zveřejněný prodělek 360 milionů korun. Do výsledku se podle Ďuriše promítla především odložená daň. Letos očekává zisk půl miliardy korun.

V roce 2012 DPP skončil s finanční ztrátou 116 milionů korun. Na dotacích získal 10,6 miliardy korun a z jízdného 4,3 miliardy.

ČTK, Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme