Biatlonistka Kuzminová obhájila zlato, v první dvacítce pouze Vítková

Slovenská biatlonistka Anastazia Kuzminová obhájila olympijské zlato z Vancouveru. Z českých biatlonistek byla ve sprintu na 7,5 kilometru nejlepší Veronika Vítková na šestnáctém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská biatlonistka Anastazia Kuzminová obhájila olympijskou zlatou medaili ve sprintu na 7,5 kilometru | Zdroj: ČTK

Po bronzovém úspěchu Jaroslava Soukupa v mužském sprintu se čekal úspěch i v úvodní biatlonové disciplíně žen. I proto, že Gabriela Soukalová dlouho vévodila Světovému poháru a patřila mezi favoritky. Výborných výsledků ve Světovém poháru dosáhla v letošní sezoně i Veronika Vítková.

Gabriela Soukalová vyrazila z českých závodnic jako první s číslem šestnáct, ale hned na první střelbě bohužel třikrát minula a musela na tři stopadesátimetrové trestné okruhy. Tím pádem ztratila šanci na medailové umístění.

Střelba ve stoje už byla z pohlednu české reprezentantky o něčem jiném, sestřelila všech pět terčů a vzhledem k výbornému běhu se vrátila do boje o dobré umístění. Nakonec byla z českých biatlonistek druhá nejlepší, celkově devětadvacátá.

Jitka Landová dopadla na první střelbě o poznání lépe, i když musela na jedno trestné kolo. Stejnou bilanci si odnesla i z druhé střelecké položky ve stoje a celkově v závodě obsadila padesáté místo.

Eva Puskarčíková při první střelecké položce také jednou minula, ale střelba ve stoje byla bezchybná. Ze střelnice odjížděla na průběžném dvacátém čtvrtém místě, celkově skončila Eva Puskarčíková pětačtyřicátá.

Rozhovor s Martinou Sáblíkovou po stříbrném olympijském závodě

Číst článek

Výborně rozběhla závod Veronika Vítková, která zvládla obě střelecké položky bez chyby, ale v průběhu závodu se trochu trápila běžecky. Po druhé střelbě byla na průběžném pátém místě, ale nakonec z toho byla šestnáctá pozice.

Slovenka Kuzminová střílela bez chyby a i běžecky předvedla vynikající výkon. V cíli tak byla na průběžném prvním místě s náskokem 29 vteřin a do konce závodu už její výkon ani jedna soupeřka překonat nedokázala.

Stříbrnou medaili získala domácí Viluchinová, která zaostala za vítězkou o necelých dvacet vteřin, třetí Ukrajinka Semerenková ztratila 21,7 vteřiny. Všechny tři medailistky se můžou pochlubit bezchybnou střelbou.

Biatlon:
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Kuzminová (SR) 21:06,8 (0 tr. okruhů), 2. Viluchinová (Rus.) -19,9 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -21,7 (0), 4. Oberhoferová (It.) -27,9 (0), 5. Bescondová (Fr.) -29,9 (1), 6. Wiererová (It.) -30,6 (0), 7. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -30,8 (1), 8. E. Gasparinová (Švýc.) -31,4 (0), 9. Domračevová (Běl.) -31,8 (1), 10. Bergerová (Nor.) -33,8 (1), ...16. Vítková -44,0 (0), 29. Soukalová -1:10,7 (3), 45. Puskarčíková -1:54,1 (1), 50. Landová (všechny ČR) -2:10,1 (2).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme