Martina Sáblíková se medaile dočká večer, už vyhlíží další závod

Martina Sáblíková rozšířila svou sbírku cenných kovů z olympijských her o čtvrtou medaili, tentokrát ze tříkilometrové trati v Soči. Dočká se jí dnes večer na slavnostním ceremoniálu. Po něm se bude chystat na svou oblíbenou pětikilometrovou trať.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková se raduje po dojezdu závodu na 3000 metrů | Foto: ČTK

Přímo v hale Adler si převzala pouze květiny. Za potlesku zaplněných tribun a také českých fanoušků v hledišti. „Musím říct, že jsem strašně ráda, že jsem takovou podporu měla,“ poděkovala stříbrná medailistka.

S tím, že stříbrnou medaili ještě neviděla, si hlavu příliš neláme. „Mně to nevadí, já si na ni klidně počkám,“ směje se Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Sáblíkovou a Petrem Novákem mluvil v Soči Pavel Petr

Večerní ceremoniál si nenechá ujít ani trenér Petr Novák. Ze Soči se nechtěl vracet bez medaile. S prázdnou už domů nepoletí. „Je jasný, že ji ještě nevidím, a budu se těšit, až se s Martinou budu moci vyfotit s tou medailí. Je její a jsem rád, že jí dosáhla,“ těší trenéra.

Stříbrná medaile ale nemusí být jediná. Vyloučená není ani obhajoba bronzu z patnáctistovky, který česká reprezentantka vybojovala ve Vancouveru. „Patnáctistovku nevím, to se rozhodneme s Petrem. Je za týden, takže je docela dost času,“ ví česká rychlobruslařka.

Rozhovor s Martinou Sáblíkovou po stříbrném olympijském závodě

Číst článek

Dalším bodem v programu je oblíbená pětikilometrová trať. „Tam to bude těžký, ale musí s náma všichni počítat, když jdeme na start. A musím hrozně poděkovat Petrovi, protože ten mě připravil,“ nezapomíná Sáblíková na trenérův vliv.

Dnes ale o tvrdé dřině šestadvacetiletá závodnice přemýšlet nemusí. Zaslouží si jiný program. „Užiju si volno a pak budu zase trénovat. Ale užíván si to teď a tu dobu, kdy jsem jela a dojela. Ta cesta k tomu je nejkrásnější,“ má jasno Martina Sáblíková.

Nad obhajobou bronzu z patnáctisetmetrové trati vysí otazník. „Uvidíme, jak to bude vypadat rychlostně na tréninku, ale Petr říkal, že když to nepůjde, nebude mě trápit. Mohla bych bojovat o osmičku, protože ta šance tam není, ještě když tam přišly Američanky, které o pódium bojovat budou," řekla stříbrná medailistka.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme