Nejlepší slalom pomohl Strachové k 9. místu v superkombinaci, Křížová je 19.

Šárka Strachová se v superkombinačním slalomu posunula díky nejlepšímu času o 16 pozic až na deváté místo. Druhá česká reprezentantka Klára Křížová závod dokončila na devatenáctém místě.

Šárka Strachová se díky skvělému slalomu posunula na deváté místo v superkombinaci | Zdroj: ČTK

Bronzová medailistka ze slalomu na posledních olympijských hrách ve Vancouveru byla po sjezdu pětadvacátá a nabrala v něm téměř čtyřsekundovou ztrátu. Díky výbornému slalomu se ale posunula pořadím až do první desítky.

Celkově skončila Strachová na devátém místě, její čas ve slalomu byl mezi všemi účastnicemi nejlepší. Napodobila tak čtyři roky starý výsledek z Vancouveru, kde superkombinaci dokončila jako sedmá.

Čtyřiadvacetiletá Klára Křížová útočila ve sjezdu, ve kterém už v letošním ročníku Světového poháru vybojovala šest bodů. Byla o vteřinu a půl rychlejší než Strachová a na vedoucí Mancusovou ztrácela z 18. místa 2,21 sekundy.

Vlajkonošku Strachovou čekal po ceremoniálu náročný program

Kombinační slalom byl ale její premiérou mezi slalomovými brankami v této sezoně. Na Strachovou v něm ztratila téměř sedm a půl sekundy, přesto projela cílem s rukama nad hlavou. Šťastná, že se dostala do cíle.

Díky několika pádům soupeřek nakonec skončila devatenáctá.

Mezi 39 závodnicemi byla největší favoritkou obhájkyně z Vancouveru Maria Hoeflová-Rieschová z Německa, která díky výbornému slalomu obhájila zlato. Julia Mancusová, vedoucí žena po sjezdu, skončila třetí. Na stupních vítězů je doplní Rakušanka Nicole Hospová.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny sjezdové lyžování | Foto: ČTK