Loudínovi na postup v short tracku nestačil ani český rekord

Neúspěšnou olympijskou premiéru má za sebou rychlobruslař na krátké dráze Vojtěch Loudín. V závodě na 1500 metrů nepostoupil z rozjížďky. Závod vyhrál Kanaďan Charles Hamlin, který navázal na dvě zlata z Vancouveru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Short track na olympijských hrách v Soči | Foto: Reuters

"Pro tenhle závod jsem udělal maximum. Škoda toho Kazacha. Vytuhnul a měl jsem problémy ho předjet, trošku do mě strčil a vedoucí skupinka mi popojela, což je velká škoda," řekl Českému rozhlasu po dojezdu Loudín.

Třiadvacetiletý rychlobruslař nastoupil v páté rozjížďce ze šesti a hned po startu se zařadil na poslední šesté místo. Do semifinále ale postupovali pouze tři nejlepší závodníci.

Proto se Loudín pokoušel ve své jízdě útočit, předjel ale pouze jednoho závodníka, Kazachstánce Nikišu, další soupeři ho ale před sebe nepustili. V čase 2:14.906 dokončil jízdu na nepostupovém pátém místě. Vytvořil ale nový český rekord.

Celkovým vítězem se stal Charles Hamelin. Devětadvacetiletý Kanaďan vyhrál všechny tři jízdy, do kterých dnes nastoupil a navázal na Vancouver, kde získal zlaté medaile v závodě na 500 metrů a ve štafetě na 5000 metrů.

Závodník, který se na olympijské hry připravoval v Benátkách nad Jizerou, tak nesplnil cíl, kterého chtěl v Soči dosáhnout. Semifinálové jízdy se pojedou bez jeho účasti.

Česká reprezentantka v rychlobruslení na krátké dráze Kateřina Novotná se představí až v sobotu. Zúčastní závodů na 1000 a 1500 metrů. Pro Loudína Hry skončily.

XXII. zimní olympijské hry:
Rychlobruslení na krátké dráze:
Muži - 1500 m: 1. Ch. Hamelin (Kan.) 2:14,985, 2. Chan Tchien-jü (Čína) 2:15,055, 3. An (Rus.) 2:15,062, 4. Celski (USA) 2:15,624, 5. Čchen Te-čchüan (Čína) 2:15,626, 6. I Han-pin (Korea) 2:16,466, 7. Whelbourne (Brit.) bez času, ...26. Loudín (ČR) - vyřazen v rozjížďce.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny rychlobruslení na krátké dráze | Foto: ČTK

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme