Na medaili bych musela jet sjezd lépe, uznala Strachová po superkombinaci

Šárka Strachová jela vůbec první závod na ruské půdě. Byla jím superkombinace v rámci olympijských her v Soči, ve které se umístila na devátém místě, ke kterému jí pomohl nejlepší čas ze slalomu. Přiblížila se tak svému výsledku z minulých Her ve Vancouveru, kde dojela sedmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová po dojezdu superkombinačního slalomu v Soči | Foto: ČTK/AP

Se Šárkou Strachovou mluvil po dojezdu reportér Českého rozhlasu Jan Kaliba.

Šárko, jak jste spokojená s olympijskou superkombinací?

„Jsem moc spokojená se slalomem. Samozřejmě ve sjezdu byly rezervy, ale i v tom sjezdu jsem udělala maximum. Samozřejmě ztráta byla vysoká. Na to, aby se dalo bojovat o medaile nebo o přední příčky, musíte ten sjezd jezdit hodně dobře. Zvlášť v poslední době, kdy se sjezd jezdí jako sjezd speciál a je delší. I tak jsem z toho dnes vytěžila maximum."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba pořídil rozhovor se Šárkou Strachovou po dojezdu superkombinace

Zhodnotilo se vám, že jste začala intenzivně jezdit sjezd?

„Já jsem ho nejezdila zas až tak intenzivně. Jezdili jsme ho víc než tři roky předtím, to jsem ho nejezdila vůbec. Trošku jsme se tomu věnovali a určitě se to zhodnotilo. Samozřejmě, kdybych chtěla pomýšlet ještě výš, museli bychom se mu věnovat víc, ale priority jsou pořád u těch točivých disciplín. Superkombinace je vždycky tak otevřená, že jsem to chtěla zkusit a pár tréninkových dní sjezdařských tomu věnovat."

Na televizním okruhu byly pěkné záběry, jak si v duchu projíždíte trať. Byla slalomová trať postavená tak, že se na sjezdařky dalo ukrojit hodně z náskoku?

„Byla. Sami jste viděli, že i když byla ztráta vysoká, tak se dala na některé sjezdařky stáhnout. Ten kopec není pro neslalomářky profilově jednoduchý, ale ten slalom zase tak obtížně postavený nebyl. Bylo vidět, že některé sjezdařky si ten náskok udržely. Na ty, co nejezdí slalom, se daly stáhnout až tři vteřiny."

Nejlepší slalom pomohl Strachové k 9. místu v superkombinaci, Křížová je 18.

Číst článek

Před vámi to bylo v pořadí hodně našlapané. K pátému místu chyběla půlsekunda. Co je to v těchto odlišných disciplínách za detail?

„Myslím si, že ve sjezdu, tím, že nemám jistotu, tak na té trati vteřinu dělá to, kdybych jela víc ve sjezdovém postoji, aniž bych musela jet jinou linii nebo čistější stopu. Prostě jenom to, že člověk má tu sebedůvěru, je ve sjezdu vyježděný a jede v kompaktnější, nižší pozici. V té stodvacetikilometrové rychlosti každých pět centimetrů víc nebo níž hraje ohromnou roli."

Do vašeho dalšího startu zbývá jedenáct dní. Budete trénovat v Rakousku, jak jste plánovali? Odletíte z dějiště her?

„Ještě se rozhodneme, ještě nevíme.“

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme