Australanka odsouzená za pašování drog opustila po 9 letech indonéské vězení

Po devíti letech dnes opustila nechvalně známé vězení na indonéském ostrově Bali australská občanka. Odsouzena byla na dvacet let za pašování více než čtyř kilogramů marihuany. Z původního trestu si tak mladá žena odpykala méně než polovinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schapelle Corbyová se na veřejnosti ukázala pouze v šátku, klobouku a burce. 10. 2. 2014 | Foto: Reuters

Schapelle Corbyová ovšem tvrdí, že byla odsouzena neprávem. Drogy jí prý někdo do neuzamčeného zavazadla k surfovacímu prknu dal.

Podle australské obhájkyně indonéská policie během vyšetřování několikrát pochybila, a to například tím, že sáček s drogami nedala na speciální test, který by potvrdil, zda se drog ve dvou obalech Corbyová opravdu dotýkala.

Australanka byla propuštěna na podmínku. Čekají ji teď další tři roky v Indonésii, pravděpodobně u sestry, která v zemi žije. Pravidelně se ale bude muset hlásit na policii a zemi nebude moci opustit až do roku 2017.

Přehrát

00:00 / 00:00

O propuštění Australanky vězněné za pašování drog v indonéském vězení informovala zahraniční zpravodajka ČRo Kateřina Procházková

Dnes pak dořešila poslední právní úkony, aby mohla být propuštěna, a pod přísným dozorem policistů se prý setkala s jedním z televizních týmů, kterým slíbila za nemalou částku exkluzivní rozhovor.

Corbyová se dnes neukázala na veřejnosti jinak než zahalena v šátku, burce a klobouku. 37letá žena prý trpí už delší dobou depresí, ze které se i během svého zatčení léčila, a v léčbě plánuje pokračovat.

Její soud i dnešní propuštění vyvolaly v Austrálii i Indonésii množství protikladných reakcí. Austrálie samozřejmě propuštění Corbyové uvítala.

Naopak někteří z indonéských právníků, organizace bojující proti narkomanii a tradičně smýšlející Indonésané proti omilostnění protestují. Tvrdí, že šlo o nespravedlivé porušení zákona a trestu.

Kateřina Procházková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme