Ve středních Čechách je bez práce rekordní počet lidí - 65 tisíc

Míra nezaměstnanosti ve Středočeském kraji v lednu dosáhla rekordních 7,3 procenta. Oproti prosinci stoupla téměř o půl procentního bodu. Bez práce je tak skoro 65 tisíc lidí, nejvíc v historii kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Na nárůst počtu lidí evidovaných na úřadech práce má největší vliv přerušení sezónních prací a také ukončení pracovních poměrů na dobu určitou.

Nejvyšší nezaměstnanost v rámci regionu byla v lednu na Příbramsku, Kolínsku a Kutnohorsku. Nejnižší naopak tradičně v prstenci okolo Prahy.

Nejhorším obdobím v historii prochází trh práce v celé České republice. Podíl lidí bez práce v lednu dosáhl rekordního čísla 629 274, míra nezaměstnanosti se podle ministerstva práce a sociálních věcí zvýšila na 8,6 procenta. V lednu na úřadech práce přibylo 80 tisíc lidí.

Z regionálního pohledu je nejhorší situace v okresech Bruntál, kde dosahuje nezaměstnanost 15 procent, dále Jeseník, Most a Ústí nad Labem. Nejnižší nezaměstnanost je v okrese Praha-východ, a to 3,6 procenta.

Nezaměstnanost v Česku dosáhla nového maxima, bez práce je 630 tisíc lidí

Číst článek

A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme