Jágr stihl v dějišti olympijských her potrénovat a rozesmát Sáblíkovou

Do dějiště olympijských her dorazily z NHL všechny hokejové hvězdy. V Soči už se rozkoukává i Jaromír Jágr, kterého velmi potěšilo, že stihl společně s ostatními posilami českého týmu trénink už v den svého příletu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jaromír Jágr při prvním společném týmu české reprezentace v Soči | Zdroj: ČTK

„Je lepší, když máme víc společných tréninků, únava se z těla dostane daleko rychleji. V NHL moc netrénujeme, protože hrajeme spoustu zápasů a když už je trénink, tak maximálně třicet nebo pětatřicet minut,“ těšilo po tréninku Jágra.

Ten si pochvaluje v Soči ubytování, stravu, zázemí hokejové haly, ale také velmi teplé počasí. Posily z NHL přivítalo příjemných dvacet stupňů na sluníčku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jágr stihl v dějišti olympijských her potrénovat a rozesmát Sáblíkovou

„Já tohle počasí vítám. Je to lepší, než když jde člověk na oběd a je minus dvacet. Tohle je daleko příjemnější,“ dodává.

Přesto na Jágrovi byla vidět obrovská únava, způsobená nejen tréninkem po předchozí dlouhé cestě, ale hlavně časovým posunem, která v případě útočníka New Jersey činí devět hodin.

K české hokejové reprezentaci se v Soči připojili hráči z NHL

Číst článek

„Nemůžeme jít spát, kdy chceme. Máme zápas a tréninky. Já kdybych chtěl jít spát, tak půjdu dnes,“ říká svým typickým humorem Jágr. O něm už stihl přesvědčit i rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, kterou potkal v jídelně olympijské vesnice a vůbec stříbrnou medailistku nešetřil.

„Ptal jsem se jí, jestli pojede závod na 1500 metrů, odpověděla mi, že tam nemá moc šancí. Tak jsem jí řekl, že kdyby hokejisti byli stejní a nešli by do turnaje, kde nemají šanci, tak se mohou sebrat a odjet domů,“ usmíval se při odchodu z prvního tréninku Jágr.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme