Depeche Mode se do Prahy vrátili po půl roce a roztančili zaplněnou halu

Legendární britská hudební skupina Depeche Mode opět zavítala do Česka a před zaplněnou O2 arénou včera dokázala, že i po třiceti letech patří mezi hudební špičku. „Depešáci“ do Prahy přijeli v rámci turné, na němž představují své loňské album Delta Machine, které s nadšením přijali kritici i fanoušci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská hudební skupina Depeche Mode zahrála 10. února 2014 v Praze. Na snímku zpěvák Dave Gahan | Zdroj: ČTK

Plno je na ochozech, na tanečním parketu, u barů i na chodbách. Tisíce lidí napjatě čekají na britské rodáky. Tentokrát si hudebníci dávají na čas, na pódiu se objevují až krátce před devátou hodinou.

„Depešáci“ zahajují koncert sérií starších hitů a publiku nedají ani na okamžik vydechnout. Na seznamu jsou však i skladby úplně nové, ty z jejich aktuální desky Delta Machine.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koncert skupiny Depeche Mode navštívil redaktor Kryštof Benoni

„To hlavní, co je na ní důležité, je, že se kapela nechala inspirovat delta blues, to znamená hudbou mississsippské delty ze začátku 20. století,“ popisuje základní charakteristiku alba hudební publicista Josef Vlček, který desku považuje za jednu z nejlepších, co kdy kapela natočila.

Bluesová témata Depeche Mode přetavili do svého obvyklého temného elektronického zvuku. Návštěvníky koncertu tím spolehlivě uvádí do varu.

„Tohle nový album je úplně skvělý, nejlepší z těch, co jsem od nich kdy slyšel. A show? Čím dál tím lepší,“ konstatuje jeden z fanoušků na koncertě.

Slavná kapela má v Česku věrné příznivce už od osmdesátých let. Podle organizátorů to členové kapely vnímají a proto se sem rádi vracejí. Včerejší koncert byl v Česku již jejich devátý.

Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme