Šárka Pančochová i přes těžký pád pojede závod v U-rampě

Snowboardistka Šárka Pančochová bude i přes těžký pád finále slopestylu startovat na olympijských hrách také v U-rampě, která je na programu ve středu. Rozhodla se k tomu k tomu po jediném tréninku v Extreme parku, kde se soutěž pojede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Pančochová bude na olympijských hrách startovat i na U-rampě | Foto: ČTK/AP

"Psychicky špatně na tom nejsem. Bolí mě spíš tělo než cokoli jiného," řekla Českému rozhlasu v Soči Šárka Pančochová.

Pančochová nemá v U-rampě takové výsledky jako ve slopestylu, v roce 2010 ale vyhrála závod Světového poháru. Letos ale byla nejlépe dvanáctá. „Šance na medaili jsou menší, ale naděje umírá poslední,“ řekl její trenér Martin Černík.

Ze dvou kvalifikačních skupin po čtrnácti závodnicích postoupí tři nejlepší rovnou do finále. Dalších šest závodnic postoupí ze semifinálových jízd.

Na U-rampě už trénuje

Snowboardistka má za sebou i trénink na U-rampě. „Byl zajímavý, protože bylo dost teplo, tím pádem se na ní špatně pohybuje. Koukala jsem na kluk, ti jedou a vypadá to docela dobře, ale je teplo a s tím oni nic nenadělají,“ říká pátá žena slopestylu.

Pančochová by ve středu měla jet jako devátá v první skupině. „Trénink odjela, je v pohodě. Samozřejmě je trošku zatuhlá. Není to pro ni úplně snadné, ale pere se s tím statečně, dávala i rotace," řekl po pondělním tréninku její trenér Martin Černík.

Snowboardistka pojede ještě nějaké tréninkové jízdy přímo před závodem. "Kdyby upadla, asi by závod nejela. Teď se ale cítí dobře. Dá to. Máme radost, že se z toho takhle dostala," doplnil kouč s tím, že při trénincích je jeho svěřenkyně zatím opatrnější.

Místo medaile nakonec Pančochová bojovala o zdraví

Číst článek

Podle trenéra jsou i lékaři překvapení, že ošklivě vypadající pád nezanechal na Šárce Pančochové žádné vážné následky. „Potvrdilo se, že když člověk cvičí strečink, jógu, posiluje a má dobré svaly, pády potom přežije daleko lépe. To jí hodně pomohlo,“ říká trenér snowboardistky.

Závod se kompletně uskuteční ve středu. Dopoledne je na programu kvalifikace, po poledni semifinále a finále uvidí diváci od půl sedmé večer.

S U-rampou ale mají pořadatelé v Extreme parku problémy. Na žádost snowboardistů ji museli upravit. Vše komplikuje i počasí „Jak je teplo, podmínky jsou náročné. Dělají se tam díry a lidi to brzdí. Bude to náročný závod,“ očekává Martin Černík.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme