Biatlonistka Soukalová vybojovala po skvělé jízdě ve stíhacím závodě 4. místo

Skvělý výkon Garbriele Soukalové ve stíhacím závodě na medaili nestačil. Česká biatlonistka předvedla třetí nejrychlejší běžecký čas a až do poslední položky i stoprocentní střelbu. Po jedné chybě nakonec do cíle dorazila čtvrtá a na medaili ztratila 5,6 vteřiny. Olympijské zlato patří Bělorusce Darje Domračevové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Garbriela Soukalová doběhla ve stíhacím závodě čtvrtá | Foto: ČTK

Dvě největší medailové favoritky české výpravy do stíhacího závodu vybíhaly s vědomím, že od prvních metrů budou muset ukrajovat z náskoku soupeřek.

Nejrychlejší Češka nedělního sprintu Veronika Vítková startovala se ztrátou 44 vteřin na první Slovenku Anastasii Kuzminovou, její reprezentační kolegyně Gabriela Soukalová se na trať dostala jako devětadvacátá s mankem 71 vteřin.

Po první střelbě se pořadí na prvních příčkách neměnilo. Favoritky Kuzminová, Viljuchinová, Domračevová i Semerenková střílely čistě. Hůře se naopak dařilo Veronice Vítkové, která jednou chybovala a kontakt na nejlepší ženy průběžného pořadí začala ztrácet.

Rychlobruslařka Erbanová skončila v závodě na 500 metrů desátá

Číst článek

Lépe si vedla Gabriela Soukalová. Česká biatlonistka nastřílela čistě a ve famózním výkonu pokračovala i dále. Stoprocentní v souboji s terči byla i na dalších dvou střeleckých stanovištích a posunula se do pětičlenné skupiny usilující o medaili.

Darja Domračevová behěm střelby v leže | Foto: ČTK

Na závěrečnou střeleckou položku dorazila jako první Darja Domračevová a po jednom trestném kole mohla uhánět za svojí první zlatou olympijskou medailí.

Soukalová po jedné střele mimo opouštěla jako čtvrtá společně s Norkou Bergerovou. V poslední části závodu se na Češce ale projevil úbytek sil, který si vybral její rychlý začátek, a na své soupeřky v závěrečných metrech ztratila.

Pro stříbro si v dramatickém finiši dosprintovala Tora Bergerová, z třetího místo se radovala Slovinka Teja Gregorinová.

Veronika Vítková se z šestnácté pozice po nedělní disciplíně propadla o pět míst, Eva Puskarčíková dojela na 42. pozici, Jitka Landová na dvaapadesáté.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Domračevová (Běl.) 29:30,7 (1 tr. okruh), 2. Bergerová (Nor.) -37,6 (1), 3. Gregorinová (Slovin.) -42,0 (1), 4. Soukalová (ČR) -47,6 (1), 5. Valj Semerenková (Ukr.) -52,9 (1), 6. Kuzminová (SR) -58,4 (2), 7. Viluchinová (Rus.) -1:02,2 (1), 8. Oberhoferová (It.) -1:07,1 (1), 9. Flatlandová (Nor.) -1:09,5 (0), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -1:09,6 (2), ...21. Vítková -2:12,2 (2), 42. Puskarčíková -4:28,3 (2), 52. Landová (všechny ČR) -6:06,9 (5).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme