V olympijském závodě Erbanová málem dostála své přezdívce

Zajímavou přezdívku získala v rychlobruslařských kruzích česká reprezentantka Karolína Erbanová. Při svých sprinterských závodech totiž už několikrát hodně nebezpečně upadla a daleko od toho nebyla ani v olympijském závodě na 500 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila v Soči v závodě na 500 metrů desátá | Foto: ČTK

V něm přesto nakonec vybojovala 10. místo, a výrazně tak vylepšila svůj výsledek z Vancouveru.

„Fungoval ve Vancouveru a fungoval i tady, spoléhala jsem na něj,“ přibližuje Erbanová sílu prstýnku pro štěstí, který dostala stejně jako před čtyřmi lety od maminky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V olympijském závodě Erbanová málem dostála své přezdívce

Ve Vancouveru jí ale na trati dlouhé 500 metrů pomohl k 23. místu, letos v Soči už to bylo o třináct příček lepší.

Finálový závod byl přitom těžký hlavně na psychiku. V obou jízdách totiž musela jít Erbanová na start dvakrát a navíc hned na úvod jela vedle domácí Rusky Malyševové a hala bouřila a pohupovala se jako přeplněný koráb plný opilých námořníků.

„Potěšila mě hlavně ta stovka,“ podotýká Erbanová s tím, že úvodní rovinku proletěla v neskutečném čase 10 celých 59 setin sekundy a do šaten odcházela s průběžně devátým místem.

Ten nejkritičtější okamžik ale měl teprve přijít. V závěru druhé jízdy se jí ohnul kotník a rodačka z Vrchlabí měla co dělat, aby neskončila na ledě.

Rychlobruslařka Erbanová skončila v závodě na 500 metrů desátá

Číst článek

„Ještě jsem rozklepaná, bylo to o chlup,“ prozrazuje Erbanová. A právě onen chlup hrál ale nyní v její prospěch české sprinterky, která podobně už na dvou závodech nebezpečně upadla. Na evropském šampionátu 2009 a také letos v lednu na mistrovství světa v Hamaru.

„Měla strhlou hranu, na druhou jízdu měla brusle nabroušené od Martiny (Sáblíkové – pozn. red.),“ popisuje Petr Novák pikantní detaily přípravy bruslí, na kterých se Erbanová málem poroučela k ledu. Ztráty nějakých čtyř desetin sekundy ale nakonec nelitoval.

Naděje pro závod na tisíc metrů

„Mohla být devátá nebo osmá, ale i tak jsem spokojený a poděkuji jí. Kdyby nezavrávorala, tak by jela kolo za čas, který dává obrovskou šanci pro kilometrový závod,“ připravuje Novák české fanoušky ještě na mnohem zajímavější olympijské představení jeho zatím méně známé svěřenkyně.

Ta v kilometrovém závodě může dost dobře útočit v Soči i na medaili. Pokud se tedy nerozhodne opět dostát své přezdívky „létající spiderman" a nebude se chtít na olympijském ledě místo bruslení klouzat.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme