Ministryně Jourová bude v Bruselu řešit čerpání dotací z fondů EU

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová z hnutí ANO v Bruselu od dneška přesvědčuje úředníky, že Česko už bude dotace čerpat lépe než dříve. Ve využívání evropských peněz totiž dosud za zbytkem Evropské unie zaostává. To chce Jourová změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurokomisařka Věra Jourová | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Věra Jourová se má v Bruselu setkat s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem.

„Chci s panem komisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem hovořit o tom, že nová vláda dává veškeré garance za to, že bude fondy spravovat podle regulí a že se budeme k této problematice stavět jako k nejvyšší prioritě,“ řekla před jednáním.

Jourová sama tento týden uvedla, že jen za loňský rok Česká republika nevyčerpala z peněž určených na roky 2007 až 2013 deset miliard korun, v rámci celé EU to přitom bylo v přepočtu 16 miliard korun.

Česko je tak v této oblasti v Unii nejproblematičtější. Letos hrozí, že z evropských fondů nevyčerpá až 24 miliard korun. Potíže mají hlavně resorty životního prostředí a školství.

Ministryně se bude snažit vyjednat, aby nevyužité peníze šly použít třeba na dlouhodobé projekty z oblasti vědy, životního prostředí a dopravy.

Martin Hromádka, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme