V Táboře začínají pivní slavnosti. Čepovat se bude přes 130 druhů piva

V Táboře začíná 24. ročník slavností piva. Představí se na nich přes sto padesát pivovarů z celého světa. Lidé budou moci na sále hotelu Palcát ochutnat přes 130 druhů piva. A to jak od velkých pivovarů, tak i od těch nejmenších výrobců, kteří pivo vaří jen pro pár restaurací ve svém okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo, sklenice piva, pivo na pultě, pitný režim/ilustr. obr. | Foto: Quinn Dombrowski

Chybět nebudou podle ředitele festivalu Aloise Srba ani zahraniční výrobci: „Budou zde zajímavé nové subjekty. Bude se zde nabízet řada piv z Německa. Bude zde pivo z Maďarska. Bude se zde nabízet pivo z takových zemí jako je Irsko, Skotsko a samozřejmě obrovský sortiment piv i z Belgie.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O slavnostech piva v Táboře natáčel redaktor Jan Kopřiva

Pivovary i letos soutěží o ocenění Zlatá pivní pečeť. Degustátoři posoudí přes sedm stovek vzorků piva ve 24 kategoriích.

Porotu tvoří několik desítek odborníků, kteří většinou pracují jako sládci, jsou ale mezi nimi i lidé z potravinářského průmyslu a hosté s odborným renomé. Své zkušené profesionály do poroty vysílá například Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Základní kritéria, která experti u piva posuzují, jsou vůně, chuť, hořkost, plnost a říz. I v případě degustačních soutěží budou odborníci hodnotit nejen piva domácí provenience.

„Máme zde účast i velkých subjektů, které ve světovém pivovarnictvím představují velice významné výrobní kapacity počínaje Japonskem, Irskem, Skotskem, Polskem, Ruskem, Ukrajinou, Německem, samozřejmě Rakouskem, Nizozemskem a i ze Slovinska zde máme pivovar. Škála účastníků je skutečně široká,“ říká ředitel 24. ročníku reprezentačních slavností piva Alois Srb.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme